Ο Pogba είχε νόημα ότι ο Luke Shaw πέφτει για πέναλτι (βίντεο)

Ο Paul Pogba φάνηκε να έχει νόημα για τον συμπαίκτη του Luke Shaw να βυθιστεί στην περιοχή του πέναλτι.

Αν και το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της United, ο Pogba ήθελε η ομάδα του να σκοράρει ένα άλλο γκολ για να “σφραγίσει” τους πολυπόθητους τρεις πόντους.

Στο 57ο λεπτό του αγώνα, ο αμυντικός του “Aston Villa” Matty Cass έβαλε το σώμα του, δεν επέτρεψε στον Shaw να χτυπήσει από μια ευνοϊκή θέση.

Η τηλεοπτική κάμερα “σταθερή” Pogba, που έδειξε στον συμπαίκτη του Shaw με χαρακτηριστικές κινήσεις ότι μετά από αυτόν τον αγώνα με τον Cass έπρεπε να πέσει για να κερδίσει το πέναλτι.

Λίγα λεπτά αργότερα, ωστόσο, ο Γάλλος μέσος (αρκετά βαρύς) κέρδισε ένα πέναλτι από τον Ντάγκλας Λούις, με τον οποίο ο Μπρούνο Φερνάντεζ σημείωσε με επιτυχία έντεκα γκολ στην φετινή Πρέμιερ Λιγκ, βάζοντας πάλι την United μπροστά (61 ′).

Στο 57ο λεπτό του αγώνα, ο αμυντικός του “Aston Villa” Matty Cass έβαλε το σώμα του, δεν επέτρεψε στον Shaw να πυροβολήσει από μια ευνοϊκή θέση.