Ο Roller Bape ώθησε το “Bavaria” … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Μετά τη διάλυση της Μπαρτσελόνα, ο Killian Bape σημείωσε δύο γκολ στο Μόναχο, και το Παρίσι κέρδισε 2-3 πλεονέκτημα στον αγώνα εναντίον της «Βαυαρίας», κοντά στους ημιτελικούς. Ο Neymar είναι κοντά με δύο ασίστ.

Στο πρώτο ημίχρονο, η “Βαυαρία” μετράει 16 τελικούς. Στον τελικό, ο υπολογισμός χάθηκε πραγματικά, όπως ήταν στις ενέργειες του Kaylor Navas. Και πριν οι Βαυαριοί κάνουν το καλύτερο δυνατό, το Παρίσι κατάφερε να σκοράρει τέσσερις ή τρεις φορές. Και στις δύο περιπτώσεις, ο πρωταγωνιστής είναι τώρα ο συνηθισμένος ύποπτος. Ο Killian Bape χτύπησε δύο φορές և σε ένα απροσδόκητα χιονισμένο Μόναχο, οδήγησε την ομάδα του σε ένα ικανοποιητικό 2-3.

Οι Βαυαρικοί βγήκαν σε πολύ ισχυρό γήπεδο – είχαν ένα γκολ με μια περίεργη κεφαλιά από τον Chupo-Moting (2 ‘). Ωστόσο, κατά τη διάρκεια του γύρου, δηλαδή, σε μόλις 148 δευτερόλεπτα, ο Di Maria և Neymar έπαιξε 1-2 came βγήκε γρήγορα κάτω από το πάτωμα του αντιπάλου, και ο Bape χτύπησε από κοντά, και ο Noyer έχασε την μπάλα ανάμεσα στα πόδια. Οι γηπεδούχοι ήταν υπό τρελή πίεση, αλλά στο 28ο λεπτό ο Νέιμαρ ολοκλήρωσε το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι, ինի Ο Μαρκίνιος κατέβηκε άνετα στο πίσω μέρος της άμυνας, τοποθετώντας με ακρίβεια το 8ο του γκολ στο ίδρυμα.

Η απάντηση ήρθε στο μυαλό. Στο 37ο λεπτό, ο Chupo-Moting σημείωσε ένα γκολ για την προηγούμενη ομάδα του, και στο 60ο λεπτό, ο Μίλερ τον ώθησε πίσω με το 48ο γκολ στο σπίτι. Σε αντίθεση με τη ροή της συνάντησης, ωστόσο, το Παρίσι έθεσε περισσότερα. Σε μια γρήγορη αντεπίθεση (68 ‘) η Bape έκανε μια τέλεια κίνηση ցանց βρήκε το δίχτυ για έκτη φορά σε τρία νοκ-άουτ φέτος (4 εναντίον της Μπαρτσελόνα).

Κατά κάποιο τρόπο το Παρίσι κέρδισε ένα σημαντικό πλεονέκτημα, εκδίκηση για τον χαμένο τελικό του περασμένου έτους. Αλλά απέσυρε και έχασε τον αρχηγό του Marcinho. Ο “Βαυαρία”, και πάλι λόγω των τεράστιων απουσιών της επίθεσης, έδειξε ότι έχουν πρόβλημα χωρίς τον Lewandowski, αλλά αυτός, μετά το άνοιγμα 19 αγώνων στο Champions League (1-3 Μαρτίου 2019 από το “Liverpool”), έχασε θανατηφόρα.

“Βαυαρία” (Hansi Flick). Noyer, Alaba, ille il (42 ‘Boateng), Pavar, Hernandez, Goretska (33’ Digis), Kimich, Sane, Koman, Miller, Chupo-Moting

Παρίσι (Maurizio Pochettino). Kaylor Navas, Kimbebe, Marcinios (30 ‘Herrera), Diallo (46’ Baker), Dagba, Gug, Danilo, Draxler, Di Maria (71 ‘Ken), Neymar, Bape.