Ο Rosier έδωσε ζωή στον Beşiktaş!

Οι Beşiktaş και Konyaspor ήρθαν αντιμέτωποι με το πάρκο Vodafone. Η ασπρόμαυρη ομάδα κέρδισε τον αγώνα 1-0.

Ο N’Sakala πήρε μια κόκκινη κάρτα από το δεύτερο κίτρινο στο 21ο λεπτό στο Beşiktaş. Παρά τα 10 άτομα που απομένουν, ο Μπεσίκτας έπαιξε ένα αποτελεσματικό παιχνίδι, αλλά το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0.

Παίζοντας τυπωμένο στο δεύτερο ημίχρονο, ο Beşiktaş βρήκε το γκολ που επιδίωξε με τον Rosier στο 81ο λεπτό: 1-0. Η ασπρόμαυρη ομάδα άφησε το γήπεδο με νίκη 1-0.

Ο Beşiktaş αύξησε τη βαθμολογία του σε 48 με αυτό το αποτέλεσμα. Ο Konyaspor παρέμεινε στους 24 πόντους.

Η Beşiktaş θα αντιμετωπίσει τον Gençlerbirliği την επόμενη εβδομάδα. Ο Konyaspor θα φιλοξενήσει τον Denizlispor.

Έκλεισε το γκολ του μετά από 4 αγώνες

Η ασπρόμαυρη ομάδα κατάφερε να κλείσει το γκολ μετά από 4 αγώνες.

Αφού νίκησε τον Γαλατασαράι 2-0 στην 19η εβδομάδα του πρωταθλήματος, ο Μπεσίκτας σκόραρε γκολ σε Φατίχ Καραγκούρκ (4-1), Γκόζπεπε (2-1), Τραμπζονσπόρ (1-2) και Φράπορτ ΤΑΒ Ανταλάσπορ (1-1). τελείωσε εναντίον του Konyaspor.

Έμειναν 10 άτομα στο πάρκο Vodafone

Ο Beşiktaş δεν μπόρεσε να αποφύγει να μείνει 10 άτομα σε δύο συνεχόμενους αγώνες στο Vodafone Park.

Ο N’Sakala έλαβε κόκκινη κάρτα στον αγώνα που έπαιξε η ασπρόμαυρη ομάδα εναντίον της İttifak Holding Konyaspor. Ο N’sakala, ο οποίος είδε την πρώτη κίτρινη κάρτα του στο 15ο λεπτό του αγώνα, βγήκε από το παιχνίδι με κόκκινη κάρτα μετά το δεύτερο κίτρινο μετά από σκληρό φάουλ εναντίον του αντιπάλου του στο 21ο λεπτό.

Στον αγώνα που έπαιξε ο Beşiktaş εναντίον του Trabzonspor στο Vodafone Park, ο Dorukhan Toköz άφησε την ομάδα του με 10 άτομα με κόκκινη κάρτα.

Ο Valentin Rosier γνώρισε τη χαρά του πρώτου γκολ στο πρωτάθλημα

Ο Valentin Rosier, ο οποίος κατέγραψε το γκολ που έφερε τον Beşiktaş 1-0 μπροστά, συνέχισε να ζει το πρώτο στην καριέρα του με ασπρόμαυρη φανέλα.

Ο Γάλλος δεξίτης, ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με την ασπρόμαυρη φανέλα του, κατέγραψε επίσης το πρώτο του γκολ στην καριέρα του.

Ο Rosier σημείωσε γκολ στον αγώνα του Beşiktaş εναντίον του Tarsus İdman Yurdu και είχε τη χαρά των γκολ για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Η βίδα τιμωρήθηκε επίσης

Ο Domagoj Vida στην ασπρόμαυρη ομάδα, ο οποίος έχασε τον N’Sakala με κόκκινη κάρτα μετά από διπλή κίτρινη κάρτα εναντίον της İttifak Holding Konyaspor, αναβλήθηκε επίσης.

Στο πρώτο μισό της σεζόν, η Vida, που έλαβε κίτρινη κάρτα στο Yukatel Denizlispor και στο Büyükşehir Belediye Erzurumspor, καθώς και στον αγώνα της tifttifak Holding Konyaspor, δεν μπόρεσε να αποφύγει να δει κάρτες στον αγώνα που έπαιζε με την İttifak Holding Konyaspor.

Στην ασπρόμαυρη ομάδα, ο Dorukhan Toköz, ο οποίος είχε ανασταλεί για κόκκινες κάρτες και ο Bernard Mensah, ο οποίος είχε ανασταλεί για κίτρινη κάρτα, ολοκλήρωσαν τις ποινές τους με τον αγώνα της İttifak Holding Konyaspor.

Ο Konyaspor δεν μπορούσε να κερδίσει ξανά

Έχοντας χάσει 1-0 εναντίον του Beşiktaş, η νίκη της İttifak Holding Konyaspor έφτασε στα 6 παιχνίδια.

Η tifttifak Holding Konyaspor, η οποία νίκησε τη Γαλατασαράι 4-3 στο πρωτάθλημα, έχει 2 ισοπαλίες και 4 ήττες στους τελευταίους 6 αγώνες.

Ο tifttifak Holding Konyaspor, που ηττήθηκε για 10η φορά στο Σούπερ Λιγκ, παρέμεινε με 24 πόντους.

Beşiktaş: 1 – İttifak Holding Konyaspor: 0

Στατιστική: Πάρκο Vodafone

Διαιτητές: Halis Özkahya, Ceyhun Sesigüzel, Kemal Yılmaz

Μπεσίκτας: Ersin Destanoğlu, Rosier, Welinton, Vida, N’Sakala, Necip Uysal, De Souza, Ghezzal (Min.90 + 3 Hasic), Ljajic (Min.70 Atiba), Larin, Aboubakar (Min.70 N’Koudou)

Tifttifak Holding Konyaspor: Eray Birniçan, Skubic, Ahmet Çalık, Abdülkerim Bardakçı, Guilherme, Jevtovic (Min. 68 Rahmanovic), Hadziahmetovic, Shengelia (Min. 68 Musa Called), Miya (Min.46 Cikalleshi), Sekidika, Kravets

Στόχος: Ελάχ. 81 Rosier (Μπεσίκτας)

Κόκκινη κάρτα: Ελάχ. 21 N’Sakala (Beşiktaş)

Κίτρινη κάρτα: Ελάχ. 2 Jevtovic, Ελάχ. 77 Moses Calling, Ελάχ. 90 Skubic (İttifak Holding Konyaspor), Ελάχ. 55 Necip Uysal, Ελάχ. 90 βίδα (Beşiktaş)