Ο Tomislav Zubcic και ο Semaj Christon μετακινήθηκαν. Το TOFAŞ δεν έχει καμία πιθανότητα για τον Keravnos – Τελευταίες ειδήσεις, Breaking News, Top News Headlines

ΝΒΑ:

Από την ομάδα Eurohoops / [email protected]

Στον τέταρτο αγώνα του μπάσκετ Champions League Group B, ο εκπρόσωπός μας TOFAŞ φιλοξένησε την ομάδα της Νότιας Κύπρου Keravnos και τον εκπρόσωπό μας 78-67 έγινε ο νικητής.

Μετά τον αγώνα που διεξήχθη στο TOFAŞ Nilüfer Sports Hall, το TOFAŞ κέρδισε το τέταρτο του παιχνίδι για τρίτη φορά, ενώ ο Keravnos έχασε το πέμπτο του παιχνίδι.

Ο εκπρόσωπός μας, ο οποίος ξεκίνησε ήσυχα τον αγώνα, σκόραρε με τον Semaj Christon στα πρώτα λεπτά και παρέμεινε κοντά στον αντίπαλό του στο σκορ με το αποτελεσματικό παιχνίδι του Tomislav Zubcic. Καταγράφοντας μια σειρά 10-2 4,5 λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου τριμήνου, η TOFAŞ έφτασε στα πρώτα 10 λεπτά με αυτήν τη σειρά. 19-13 ολοκληρώθηκε μπροστά.

Τραβώντας τη σειρά του στο 19-6 στις αρχές του δεύτερου τριμήνου, το TOFAŞ μετέφερε τη διαφορά σε διψήφια ψηφία. Ωστόσο, ο Keravnos, ο οποίος έπιασε τη σειρά αργότερα, έγινε και πάλι συνεργάτης στο παιχνίδι. Στο τέλος του τριμήνου, ο εκπρόσωπός μας, που σκόραρε με τους Christon και Muhsin Yaşar, πήγε στο αποδυτήριο. 36-32 μπήκε μπροστά.

Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο με σειρά 10-0, το TOFAŞ αύξησε τη διαφορά σε 14 πόντους. Αν και η φιλοξενούμενη ομάδα παίρνει μερικές φορές μέτρα για να μειώσει τη διαφορά, ο εκπρόσωπός μας 63-49 μπήκε με υπεροχή.

Η TOFAŞ πέτυχε τη νίκη διατηρώντας τη διαφορά του προφυλακτήρα με τον αντίπαλό της το τελευταίο τρίμηνο.

Ο Tomislav Zubcic έκανε διπλό διπλό στο TOFAŞ με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ. Ο Semaj Christon ήταν πολύ αποτελεσματικός με 15 πόντους, 9 ασίστ και 4 ριμπάουντ. Ο Berkan Durmaz πλησίασε επίσης ένα διπλό διπλό με 10 πόντους και 9 ριμπάουντ. Ομοίως, ο Tarik Phillip πλησίασε ένα διπλό διπλό με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Στην φιλοξενούμενη ομάδα, ο Μπράντον Ρόζελ έπαιξε 17 πόντους.