Ο UCLan Κύπρος νίκησε τον Φοίνικα Π. Για τον τελικό.

Εντυπωσιακός αγώνας στη Λιβαδειά Ένα μεγάλο παιχνίδι έλαβε χώρα το 2021. Σάββατο 10 Απριλίου, στον πρώτο ημιτελικό του ΟΠΑΠ Ανδρικού Κυπέλλου Β μεταξύ της Leonta Livadia και του UCLan Foinika Pylas της Κύπρου.

Η ομάδα της Πίλα κέρδισε 3-2 στο Livadia Seminary 3. Έγινε το φαβορί με σκορ 2, և όλα θα αξιολογηθούν κατά τον τέταρτο αγώνα στο γήπεδο στην Πίλα, 20 Απριλίου 2021. Το μίνι ντέρμπι σκαλωσιάς ήταν πολύ ενδιαφέρον με τον Leontas. κερδίζοντας το πρώτο σετ 1-0, κερδίζοντας 25-23.

Το UClan Cyprus Finikas P. ήταν πολύ καλό στο δεύτερο σετ վեց ισοφάρισε 1. 1: 16-25. Ωστόσο, οι παίκτες του Μάριου Χρυσόστομου πήραν το τρίτο σετ με σκορ 25-20, με 2-1. Το τέταρτο σετ αποδείχθηκε πολύ ενδιαφέρον για το γεγονός ότι .. Η ομάδα του Λουκόβιτς κέρδισε 23-25, ισοπαλία 2-2.

Όλα αξιολογήθηκαν στο ισοπαλία, όταν η ομάδα της Πύλα κέρδισε 10-15, παίρνοντας τη νίκη.

Προηγούμενο άρθρο:Ο Σικόρσκι πλησίασε τον Μιχαήλ στο σημείο
Επόμενο άρθρο:“Fire and Iron” Νέα Σαλαμίνα / Νικηφόφαλος κέρδισε και έχασε