Ο Zubcic και ο Christon έγιναν αστέρια. Η TOFAŞ κερδίζει εναντίον του Keravnos #BasketballCL

Ο TOFAŞ, ο εκπρόσωπός μας στο Group B του Champions League, φιλοξένησε τον εκπρόσωπο της Κύπρου Keravnos Strovolos στο σπίτι του.

Ο TOFAŞ, ο εκπρόσωπός μας στο Group B του Champions League Basketball, φιλοξένησε την Κυπριακή ομάδα Keravnos Strovolous στο σπίτι του για να συνεχίσει τον ισχυρισμό του για την έξοδο από την ομάδα. Στο τέλος του αγώνα, ο εκπρόσωπός μας ήταν TOFAŞ με σκορ 78-67.

Στον αγώνα που ξεκίνησε με το τριπλό της φιλοξενούμενης ομάδας, το πρώτο μέρος πέρασε με αμοιβαία καλάθια. Ειδικά κατά την περίοδο που ενεργοποιήθηκαν οι περιστροφές, ο εκπρόσωπός μας κατάφερε να πετύχει μια άνετη βαθμολογία με τους Semaj Christon και Devaughn Akoon Purcell και έφερε τη διαφορά σε διψήφια ψηφία στο τέλος του πρώτου τριμήνου. Η ομάδα μας, η οποία διατήρησε τη διψήφια διαφορά στην αρχή του δεύτερου τριμήνου, επέτρεψε στον αντίπαλο να μειώσει τη διαφορά, ιδίως με τις διαδοχικές απώλειες μπάλα σε αυτό το μέρος και η πίστα ξεκίνησε με το πλεονέκτημα του TOFAŞ 36-32.

Το τρίτο τέταρτο μπήκε με τη σειρά 6-0 του αντιπροσώπου μας και ο αγωνιζόμενος έπρεπε να λάβει ένα χρονικό όριο. Ο εκπρόσωπός μας, ο οποίος σφίγγει τις βίδες στην άμυνα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, πήρε δεύτερες πιθανότητες πυροβολισμού και με τα δύο επιθετικά ριμπάουντ και κράτησε τη διψήφια διαφορά. Η περίοδος απόφασης ήταν 63-49 με το τελευταίο δεύτερο καλάθι του Jeremy Simmons. Ο εκπρόσωπός μας, που δεν επέτρεψε στον αντίπαλό του να επιστρέψει το σκορ κατά τη διάρκεια της περιόδου απόφασης, κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα με σκορ 78-67.