Πάρτι εξοχικών σπιτιών Λέστερ

Τα τελευταία χρόνια, ο Λέστερ μετέτρεψε το πάρκο St. James Ames σε εξοχική κατοικία. Το “Foxes” πήγε και πάλι στην έδρα του Νιουκάστλ φέτος, αυτή τη φορά 2-1, στο πλαίσιο του 17ου αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ, επιτυγχάνοντας πέντε νίκες σε ίσο αριθμό επισκέψεων.

Έτσι, με αυτή τη νίκη, η οποία ήταν η έβδομη στα εννέα εκτός έδρας παιχνίδια φέτος, ο “Λέστερ” έφτασε τους 32 πόντους, ανέβηκε στην 3η θέση στο τραπέζι του πρωταθλήματος, ο πρωταθλητής “Λίβερπουλ”, στο “Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ” -1. Με τη σειρά τους, το “Νιουκάστλ” παρέμεινε χωρίς νίκη στον 5ο αγώνα, την ίδια στιγμή ήταν στην 15η θέση με 19 πόντους.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ «φτωχό» όσον αφορά τις ευκαιρίες και το θέαμα στο St. James Ames Park. Η “Λέστερ” ήταν η ομάδα που κυριάρχησε περισσότερο στην μπάλα, αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει πολύ. Ενώ το “Newcastle” περιοριζόταν σε έναν παθητικό ρόλο, σπάνια ένιωσε την παρουσία του.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι “αλεπούδες”, μετά από μια ωραία συνεργασία μεταξύ του Barnes-Vardy-Madison, άνοιξαν το σκορ στη δεύτερη θέση. 20 λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι «κλειδώθηκαν» τη νίκη χάρη στο γκολ του Tillemans, που έκανε το σκορ 2-0. Με το γκολ της Κάρολ στο 82ο λεπτό, οι οικοδεσπότες μπόρεσαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά μέχρι στιγμής. Ο Λέστερ έκανε καλά και κέρδισε 2-1.

Τα τελευταία χρόνια, ο Λέστερ μετέτρεψε το πάρκο St. James Ames σε εξοχική κατοικία. Οι “Foxes” πήγαν και πάλι στην έδρα του Newcastle φέτος, αυτή τη φορά 2-1, στο πλαίσιο του 17ου παιχνιδιού της Πρέμιερ Λιγκ, επιτυγχάνοντας πέντε νίκες σε ίσο αριθμό επισκέψεων.

Έτσι, με αυτή τη νίκη, η οποία ήταν η έβδομη σε εννέα εκτός έδρας παιχνίδια φέτος, ο “Λέστερ” έφτασε τους 32 πόντους, ανέβηκε στην τρίτη θέση στο τραπέζι του πρωταθλήματος, ο πρωταθλητής “Λίβερπουλ”, στην “Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ” -1. Με τη σειρά τους, το “Newcastle” παρέμεινε χωρίς νίκη στον 5ο αγώνα, ενώ ταυτόχρονα βρισκόταν στην 15η θέση με 19 πόντους.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ «φτωχό» όσον αφορά τις ευκαιρίες και το θέαμα στο St. James Ames Park. Το “Λέστερ” ήταν η ομάδα που κυριάρχησε περισσότερο στην μπάλα, αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει πολύ. Ενώ το “Newcastle” περιοριζόταν σε έναν παθητικό ρόλο, σπάνια ένιωσε την παρουσία του.

Τα τελευταία χρόνια, ο Λέστερ μετέτρεψε το πάρκο St. James Ames σε εξοχική κατοικία. Το “Foxes” πήγε και πάλι στην έδρα του Νιουκάστλ φέτος, αυτή τη φορά με σκορ 2-1, στο πλαίσιο του 17ου παιχνιδιού της Πρέμιερ Λιγκ, επιτυγχάνοντας πέντε νίκες σε ίσο αριθμό επισκέψεων.

Έτσι, με αυτή τη νίκη, η οποία ήταν η έβδομη σε εννέα εκτός έδρας παιχνίδια φέτος, ο “Λέστερ” έφτασε τους 32 πόντους, ανέβηκε στην 3η θέση στο τραπέζι του πρωταθλήματος, οδηγώντας το “Λίβερπουλ”, στο “Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ” -1. Με τη σειρά τους, το “Νιουκάστλ” παρέμεινε χωρίς νίκη στον 5ο αγώνα, την ίδια στιγμή ήταν στην 15η θέση με 19 πόντους.