Πάρτι Ebape, θεραπευμένο … πόνος Βαρκελώνη | Δημοσιογράφος Κύπρος

Τι θα συνέβαινε εάν οι Neymar και Di Maria απουσίαζαν; Τι γίνεται αν ταπεινωθεί 6-1 κατά την τελευταία του επίσκεψη στο Camp Nou; Για το “16” του Champions League, το “Paris Saint Germain” ήταν ευχάριστο στο πρώτο παιχνίδι με τη “Μπαρτσελόνα”. Είναι ένα φοβερό hat-trick Ebape4. Το νίκησαν με 1 πόντο και προχωρούν τώρα στους προημιτελικούς προημιτελικούς.

Αγώνας:

Με την εξαίρεση των πρώτων δέκα λεπτών, τα οποία δεν είχαν ειδικά συναισθήματα εκτός από την αποχώρηση του Λόρδου Stegen στα πρώτα δευτερόλεπτα πριν από τον Ebape, το πρώτο μέρος ήταν γεμάτο.

Στο 14ο λεπτό, ο Griezmann απέτυχε να νικήσει τον Navas σε ευνοϊκή θέση στο Παρίσι … εξισώνοντας τις πιθανότητες, όταν ο Icardi έκανε ένα κακό λάθος εναντίον του Ter Stegen και επέτρεψε στον Pedro να το απορρίψει.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Ντε Τζονγκ ήταν στο έδαφος μέσα στην περιοχή, և Ο Κουίπερς έδειξε την μπάλα και ο Μέσι δεν έκανε λάθος ին στις 27 που κέρδισε 1-0.

Στο 29ο λεπτό, ο Ντέμπελ έχασε την ευκαιρία να το κάνει 2-0, μετά από μια μεγάλη προσπάθεια από την Αργεντινή, έκανε ένα άψυχο χτύπημα στον Ναβά, αλλά στο 32ο λεπτό, σημειώθηκε ισοπαλία.

Ο Ebapen έλαβε τη μπάλα μετά την όμορφη πάσα της Verati στην περιοχή, «εντυπωσιακά» βροντήσε τον Ter Stegen από τα αριστερά.

Ο Blaugrana δεν σταμάτησε να αναπνέει և 37, αλλά ο Griezmann ήρθε μετά από μια καταπληκτική ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Παρισίοι ανέκτησαν τον έλεγχο τα τελευταία 5 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, πριν από το διάλειμμα, το σκορ τελικά δεν άλλαξε.

Στο δεύτερο μέρος, αυτό που παρακολουθήσαμε ήταν μια παρισινή παράσταση, ενορχηστρωμένη από … τον μάγο Ebape.

Το προειδοποιητικό σουτ ήρθε στο 50ο λεπτό, όταν ο Ter Stegen πήρε τον πυροβολισμό του Ken από το γαλλικό “στόμα” և μετά τη φτέρνα του Icardi. Τέλος, η αναταραχή ήρθε στο 65ο λεπτό, όταν ο Ebape δέχτηκε τη μπάλα στην περιοχή μετά από ένα πυροβολισμό από τη Φλωρεντία, η οποία αφαιρούσε σταθερά τον Piqué, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Frances σημείωσε το τρίτο γκολ του Ken με κεφαλίδα μετά από ένα λάθος του Paredes.

Οι Καταλανοί έπρεπε να έρθουν προς τα εμπρός αναζητώντας τον στόχο που θα τους έκανε στο παιχνίδι, το πλήρωσαν. Η υποδειγματική γαλλική αντεπίθεση στο 85, η μπάλα στον Έμπεπε, το τέλειο μέρος του 22χρονου προς τα εμπρός 4 … 4-1. Τώρα η Barça ψάχνει για μια νέα ρεμοντάδα στο Παρίσι στις 10 Μαρτίου, αλλά οι ευκαιρίες δεν φαίνονται καλές …

MV – Θέλει μια ερώτηση. Ο Killian Ebape έπαιζε … απιονισμένο ացնում προκαλώντας εφιάλτες στο Dest ամբողջ σε όλη την καταλανική εταιρεία. Τρία γκολ, μια τεράστια έμπνευση και ένα αδιάκοπο τρέξιμο, δημιούργησαν την τελική εμφάνιση του Γάλλου.

Βαρκελώνη (R. Kuman). Ter Stegen, Dest (71 ‘Mingeta), Pique (78’ Putz), Langley, Alba, Busquets (78 ‘Pianich), De Jong, Pedri (78’ Trincao), Dembele, Messi, Griez (85 ‘Brightwhite).

Στον πάγκο: Neto, Penia, Fernandez, Umtiti, Firpo.

Παρίσι Saint-Germain (M. Pochettino). Navas, Florence (89 ‘Kerrer), Kibebe, Marcinios, Kurzawa, Gegier (46’ Herrera), Paredes, Verratti (73 ‘Draxler), Ken (84’ Danilo), Icardi.

Στον πάγκο: Rico, Letier, Rafinha, Sarabia, Diallo, Baker, Misu.

Πηγή: sport-fm.gr