Πέρασε ως … Roll από τη Ρώμη … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Τι γίνεται αν προέρχεται από δύο γέλες στη σειρά; Τι γίνεται αν έχασε μερικούς βασικούς παίκτες, οπότε πήγε στη Ρώμη με 17 παίκτες; Η Μπάγερν Μονάχου χλευάζει το Λάτσιο, το οποίο νίκησε άνετα 4. 1 στο Olimpico, απομακρύνοντας τον προκριματικό γύρο του Champions League από το πρώτο παιχνίδι.

Ο Lewandowski ուսի Musiala σημείωσε ιστορικά γκολ. Ο Πολωνός μέσος ξεπέρασε τον Ra 72l με 72 γκολ στην τρίτη θέση στη λίστα των κορυφαίων σκόρερ του συλλόγου և Ο νεαρός μέσος έγινε ο νεότερος Άγγλος που βρήκε το δίχτυ.

Αγώνας:

Οι Βαυαρικοί ήταν ένα μεγάλο φαβορί, επιβεβαίωσε πώς … τα πόδια των Ιταλών έτρεμαν. Στο 9ο λεπτό, ο Musacchio έκανε ένα απαράδεκτο τέλειο πέρασμα στον Lewandowski, ο οποίος απέφυγε τον Reina και άνοιξε το σκορ για τη “Βαυαρία”. Εννέα λεπτά αργότερα, οι οικοδεσπότες έδωσαν πέναλτι στην ανατροπή του Μίλινκοβιτς-Σάβιτς, αλλά ο Γκρίνφελντ δεν κινήθηκε. Στο 24ο λεπτό, το μοιραίο αποτέλεσμα ήταν 2-0 από το χτύπημα του Musyalas, ο οποίος έγινε ο νεότερος Άγγλος που σημείωσε γκολ στο Champions League, 17 ετών και 362 ημερών.

Το “Lasiali” ανέβασε τις γραμμές του, ψάχνοντας για ένα γκολ που θα τους έκανε στον αγώνα, αλλά, τελικά, έχασε την τρίτη μπάλα. Ο Κόμα έκλεψε από τον Πάτρικ, έτρεξε τον αγώνα, χτύπησε και ο Ρέινα μπλόκαρε τον Σανέ, παίρνοντας … το σουτ για το σκορ για 3-0 (42 ‘).

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ως το πρώτο τέλος. Με το γκολ που σημείωσε η “Βαυαρία”. Ο Sane έτρεξε από τα αριστερά after … μετά τον συγκλονιστικό Πάτρικ έκανε την παράλληλη μπάλα և είδε τον Acerbi να στέλνει την μπάλα στο δίχτυ της ομάδας του (47 ‘). Δύο λεπτά αργότερα, οι Ρωμαίοι έλαβαν μια απάντηση: η Κορέα πέρασε όποιον το βρήκε, πέτυχε έναν όμορφο στόχο, ο οποίος, φυσικά, δεν είχε αξία για τους οικοδεσπότες.

Στην πραγματικότητα, το υπόλοιπο της συνάντησης ήταν διαδικαστικό. Οι Ιταλοί είχαν μερικές καλές στιγμές, αλλά δεν βρήκαν ξανά το δίχτυ. Το “Recordmaster” πλησίασε το 80 στο 5. 1ος με τον Lewandowski, αλλά ο Reina είπε “όχι” από κοντά, χωρίς να αλλάξει το τελικό σκορ.

MVP. Ο Leroy Sane ήταν πραγματικός … κόλαση από τα αριστερά եց αποκάλυψε τους υπερασπιστές του Lazio πολλές φορές. Είχε ένα γκολ 3-0 στα περιουσιακά του στοιχεία, αλλά είχε επίσης το δικό του γκολ του Acerbi για το τέταρτο γκολ της ομάδας του.