Παναθηναϊκός… 4Χ4 για τέσσερα. |: Protathlima.com:

Ο Παναθηναϊκός είχε προβλήματα με την εικόνα του έναντι του εξαιρετικού ΟΦΗ, αλλά το αίτημα έγινε δεκτό επειδή οι «πράσινοι» 2. Κέρδισαν στη λεωφόρο με σκορ 0 և Για 4η συνεχόμενη φορά, οι “τρεις πόντοι” παρέμειναν σε τέσσερις τροχιές.

Στο 32ο λεπτό, ο Σένκεφελντ άνοιξε το σκορ με το πρώτο του γκολ της σεζόν, και ο Αλεξανδρούπουλος έκανε μια μαγική πράξη στο 86ο λεπτό, περνώντας τρεις αντιπάλους και «παραδίδοντας» στον Καμπέτση, ο οποίος βρήκε ξανά το δίχτυ.

Σε τελική ανάλυση, αυτό ήταν το 5ο παιχνίδι στη σειρά του “τριφυλλιού”, το οποίο έχει μηδενικές υποχρεώσεις.

Στο μυαλό του προπονητή. Έντεκα άνθρακα «κάτω», και στο παιχνίδι με τον Άρη, ο Λάσζλο Μπολόνια ξεκίνησε με μια διαφορά. Στο 4-3-3, συγκεκριμένα, τα κύρια γάντια του Ρουμάνου προπονητή φορούσαν ο Σωκράτης Ντίντις, και από αριστερά προς τα δεξιά ήταν ο Χουάν, ο Πουγκούρας, ο Σενκέφελντ και ο Μόλο. Ο Velet, ο Mauricio Alexandropoulos έπαιξε στο κέντρο, ο Emanuilidis ήταν στη δεξιά πτέρυγα, αλλά ο Ιωαννίδης έπαιζε στην κορυφή και ο Campetsis ήταν στα αριστερά.

Εν τω μεταξύ, ο Γιώργος Όρτζος Σίμος ηγήθηκε της ομάδας του με το αγαπημένο του σκορ 5-3-2, ξεκινώντας με τους Waterman, Wes, Selimovic, Diamantis, ian Janulin, Koroves, Staikos, Vafian, Neyran, Starzeon και Sardinero.

Αγώνας:

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στο παιχνίδι ζωντανά, δίνοντάς του ρυθμό. Διοργανώθηκε από τον Mauricio, προφανώς καλύτερα προετοιμασμένο από τον “Kl. Vikelidis “και Emanuilidis – καλημέρα για να βγούμε στο γήπεδο, οι” πράσινοι “προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, για να σκοράρουν νωρίς. Φυσικά, όλα θα μπορούσαν να είχαν αποδειχθεί διαφορετικά αν ο Σενκέφελντ δεν είχε κόψει τον πιο ενεργό και επικίνδυνο παίκτη του ΟΦΙ, τον Αντριάν Σαρδινέρο, στους 5 C, σώζοντας τον Παναθηναϊκό από το χειρότερο.

Στα 32, επιτέλους և ενώ το “τριφύλλι” είχε τον έλεγχο, σπρώχτηκε, αλλά με την εξαίρεση του Εμμανουηλίδη (17 20, 20 ′), δεν μπόρεσε να φτάσει στο τέλος των προσπαθειών του: Ο 20χρονος Old έκανε ένα εκπληκτικό πέρασμα από τα δεξιά, και ο Senkefeld, – που μεγάλωσε στη γωνία – ξεχάστηκε στην άμυνα της OFI բաց άνοιξε το σκορ με κεφαλιά. Από το επόμενο λεπτό, ωστόσο, όταν το VAR δεν βασίστηκε σε άμεση ισοπαλία από το Sardinero, η ομάδα του Giorg orgos Simos ανέβηκε, αφήνοντας το μισό του γηπέδου, εκμεταλλευόμενος μέρος της άμυνας του Panatinaikos (που εξοργίστηκε το Laszlo Bologna) και τραγικό από τον Diudis.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, οι Κρητικοί ήταν εξίσου αποφασισμένοι. Βλέποντας ότι ο Παναθηναϊκός δεν μπορούσε πλέον να συγκρατήσει την μπάλα ահ υποχώρησε, αύξησαν την πίεση τους, φτάνοντας στην πραγματικότητα το 61% της μπάλας. Η εικόνα των επισκεπτών ήταν υπέροχη και ο Giorg orgos Simos καλωσόρισε τις προσπάθειες των παικτών του. Ωστόσο, τα στάδια «δεν βγήκαν». Στο 77:, τελικά, ο ανεπαίσθητος Staykos, που ήταν στο κέντρο της «πράσινης» άμυνας, έκανε το βήμα ψηλά, ωθώντας την τεράστια πιθανότητα ισοπαλίας. Ακολούθησε η μίνι απώλεια. Δύο λεπτά αργότερα, το φοβερό σουτ της Aior (79 🙂 τελείωσε στο τερματοφύλακα, στο 82ο λεπτό, ο Diudis παρακάμπτει τον Grivas, ο οποίος βρήκε «ανάσα» από το 1-1, αφαιρώντας το κεφάλι του Diamantis 86 ′ και το στάδιο του αγώνα, ο αγώνας. Εμπνευσμένο από τη μαγεία և Ο Αλεξανδρούπουλος πέρασε τρεις αντιπάλους, έκανε ένα πέρασμα և Ο Καμπέτσης «ξεκαθάρισε» το 4×4 για τον Παναθηναϊκό.

MVP. Αναμφίβολα Σωτήρης Αλεξανδρούπουλος. Δεν είναι μόνο η μαγική του ενέργεια για το 2-0, αλλά η εικόνα του συνολικά, ειδικά τα φρένα.

Σφυρίζω. Δεν υπάρχει πρόβλημα για τον Διαιτητή Carantonis. Το στάδιο του OFI είναι πολύ δύσκολο για τον βοηθό, αλλά υπάρχει ένα VAR για αυτό.