Παν-Αρμενικό Πρωτάθλημα Σκι Οδού. Νικητές της δεύτερης և τελευταίας ημέρας (13/2) (vids)

Έπεσε σε αυτό με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ΑΡΧΗΓΟΣ: η κουρτίνα του 35ο Παν-Αρμενικό Κλειστό Πρωτάθλημα, που συνέβη σε ειδικές περιστάσεις λόγω: Πανδημία covid-19,

Η παράσταση έχει κλαπεί Ελένη Πολάκ σε: Άλμα ράβδου, όπου έφτασε στα σύνορά τους σε 4,71 μέτρα Οι Ολυμπιακοί αγώνες, με: Στην Κατερίνα Στεφανίδη το δεύτερο να είναι 4,61 μ., το: Μίλτος Τεντόγλου σε: μήκος: με: 8,00 μότι: Βούλα Παπαχρήστου που συμμετείχε μήκος (6,23 m)Οι οποίες: Κώστας Ντουβαλίδης, ο οποίος πήρε τη 10η νίκη του στο τουρνουά. Φυσικά, οι μονομαχίες που πραγματοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια των δύο ημερών των αγώνων ξεχώρισαν επίσης Ανδρέας Δημητράκης (6ος στην καριέρα του) և Αναστασία Μαρινάκου σε: 1500 μ. և: 3000 μ. και Ειρήνη του Βασιλείου σε: 200 μ և: 400 μ, Σε: ύψος: Κύπριοι άλμα Βασίλης Κωνσταντίνου ξεπέρασε 2,20 μ,

Αναλυτικά, η Ελένη Πολλάκ πραγματοποίησε σήμερα το όνειρό της εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο με άλμα 4,71 μέτρων. Ο αθλητής του Μανώλη Καραγιάν, ο οποίος βγήκε ο νικητής, ταυτόχρονα έθεσε ένα νέο ατομικό ρεκόρ (είχε 4,70 εκατομμύρια στο διατραπεζικό πρωτάθλημα το περασμένο καλοκαίρι), διατηρεί Η τρίτη καλύτερη απόδοση στην Ευρώπη φέτος, πίσω: Αντζελικα Σίντοροβα αλλά που δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και Χόλι Μπράνκο ποιος έκανε 4,85 μ.

«Νιώθω ανακουφισμένος που κατάφερα να φτάσω στους Ολυμπιακούς του Τόκιο και ταυτόχρονα να δημιουργήσω την καλή μου φόρμα σε σχέση με το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Τορούν. Θέλω να διεκδικήσω μια καλή παρουσία εκεί. Πιστεύω ότι θα μπορέσω να κάνω υψηλότερα άλματα πριν από το τέλος της σεζόν. Σήμερα, 4,81 μέτρα δεν ήταν αυτό που θα ήθελα, αλλά είναι το ύψος που βλέπω για πρώτη φορά στον αγώνα. “Και οι δύο αγώνες προηγήθηκαν στη Γαλλία, κάτι που ήταν καλή εμπειρία”, δήλωσε ο Polak, ο οποίος ξεπέρασε το εμπόδιο 4,70 μέτρων για δεύτερη φορά.

Ο 24χρονος φυλακισμένος ξεκίνησε τον αγώνα του με ένα άκυρο άλμα σε απόσταση 4,35 μ., Άφησε 4,41 μ., Πέρασε τα πρώτα 4,51 μ., Το δεύτερο 4,61 μ. Και τα πρώτα 4,71 μ. Ο Πολάκ είδε τη μπάρα για πρώτη φορά σήμερα (13/2) σε ύψος 4,81 μ., Ένα ύψος που δεν πήδηξε όσο θα ήθελε, αλλά ήταν η αρχή για αυτόν να κάνει καλύτερες προσπάθειες στο μέλλον.

ΜΙ: Κατερίνα Στεφανίδη (ΑΟ Φιλοθέης) ήταν ο δεύτερος στον αγώνα με 4,61 μέτρα և Καλές αλλά άκυρες πτήσεις σε υψόμετρο 4,71 μ. Η έμπειρη αθλητή επέστρεψε στον ανταγωνισμό φέτος μετά από μακρά απουσία λόγω τραυματισμού “λόγω επιδημίας”, αλλά επέλεξε να φτάσει στους πρώτους τελικούς της σεζόν. Ο κοντινός “χρυσός” Ολυμπιονίκης του 2016, αφού έβαλε όλα τα δεδομένα στη ζυγαριά, αποφάσισε να πει “όχι” στα Ευρωπαϊκά Εσωτερικά Πρωταθλήματα, για να συνεχίσει να προετοιμάζεται για τη θερινή περίοδο, ιδίως τους Ολυμπιακούς του Τόκιο.

“Αποφασίσαμε να επιστρέψουμε στην Αμερική, να συνεχίσουμε την προετοιμασία για τους ανοιχτούς αγώνες, να μην συμμετέχουμε στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα εσωτερικού χώρου. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες είναι νωρίς, μας έκανε να αποφασίσουμε να σταματήσουμε τη σεζόν, να ξεκουραστούμε, να ξεπεράσουμε τον τραυματισμό του δικέφαλου και μετά να αρχίσουμε να προετοιμάζουμε ξανά το ανοιχτό πρωτάθλημα. “Η χειμερινή σεζόν πήγε καλά, αφού ήμουν σε θέση να ανταγωνιστώ με όλη μου τη δύναμη – για να ξανακερδίσω τη σύνδεση με τα μεγάλα άλματα μετά την αδράνεια του 2020”, δήλωσε ο Στεφανίδη.

Ήταν στην τρίτη θέση κοντά Anastasia Reca (ΑΕ Μεσογείων) που ξεπέρασε 4,05 μέτρα եց έκλεισε κάπου Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα K20 ի: ΤαλίνΜετά από αυτό, ο νεαρός αθλητής δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα 4,15 μέτρα και να φτάσει σε απόλυτο ρεκόρ, κάτι που σίγουρα θα έχει την ευκαιρία να πετύχει σε μελλοντικά γεγονότα.

ΜΙ: Miltos Tentoglu (GS Κηφισιά) δεν είχαν κανένα πρόβλημα να επιτύχουν μια μακρά νίκη. Πέταξε ψηλά στην Ευρώπη 8,00 μέτρα κατά τη διάρκεια της πρώτης προσπάθειας, η οποία ήταν η μόνη που ισχύει για τα τέσσερα άλματα που έκανε. Ο αθλητής δεν βρισκόταν στην κατάσταση που θα ήθελε σήμερα, οπότε επέλεξε να μην καταβάλει κάθε προσπάθεια.

«Δεν είχα όρεξη σήμερα, δεν μου άρεσε η εικόνα του κενού σταδίου, οπότε δεν μπορούσα να πετύχω αυτό που ήθελα. Πήδηξα οκτώ μέτρα και οι άλλες προσπάθειες δεν ήταν έγκυρες. Ωστόσο, είμαι καλά, πιστεύω ότι θα υπάρξουν καλύτερες πτήσεις στους επόμενους αγώνες. “Ο τελευταίος αγώνας μου πριν από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα θα είναι στη Μαδρίτη στις 24 Φεβρουαρίου”, δήλωσε ο άλτης του. Τζορτζ Λομ Πομάσκι, που έχει φθάσει τα 8,21 μέτρα φέτος.

Ήταν το δεύτερο μεγαλύτερο Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (AO Καλλιστός) με: 7,62 μέτρα και στο τρίτο o Αλέξανδρος Περιστέρης (GAS Payanias), που υπέστη τραυματισμό στην πλάτη, με 7,45 μ,

Σήμερα πέτυχε τη δέκατη νίκη του στο Παν-Αρμενικό Κλειστό Πρωτάθλημα Κώστας Ντουβαλίδης (GS Ελευθέριος Βενιζέλος), που ολοκλήρωσε 60 μέτρα εμπόδια στον τελικό του Παν-Αρμενικού Πρωταθλήματος SEF 7.67:«Ένας έμπειρος αθλητής φαίνεται να κερδίζει τον τραυματισμό της Κύπρου և μπορεί να διεκδικήσει μια καλή παρουσία στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Τορούν. Ο αθλητής του Μπάμπι Σδρόλα θα δοκιμάσει δύο ακόμη αγώνες πριν ταξιδέψει Πολωνία Για Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα,

“Το 7.67 είναι ένα καλό αποτέλεσμα της απόδοσης των δεδομένων ,, δεν περίμενα αυτό σε αυτό το στάδιο, όπως προηγήθηκε ο τραυματισμός στην Κύπρο, που με κράτησε. “Πιστεύω ότι θα μπορέσω να βρω τον εαυτό μου στην κατάσταση που θα ήθελα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, που είναι ο στόχος μου από την αρχή της σεζόν”, δήλωσε ο Ντουβαλίδης.

Ήταν ο δεύτερος ανάμεσα στα εμπόδια Ian anis Camarinos (Ολυμπιακή δομή) με: 8.24: և τρίτο o Παύλος Μπούτσιος (δράμα SKA) με: 8.32:,

ΜΙ: Βούλα Παπαχρήστου (ΑΟ Καλλιστός) έγινε η νικήτρια κατά τη διάρκεια των γυναικών στο προπαρασκευαστικό παιχνίδι, λαμβάνοντας υπόψη τις δεσμεύσεις της στην επόμενη περίοδο στο τριπλό. Ο Ευρωπαίος πρωταθλητής triple jump έκανε ένα καλύτερο άλμα 6,23 μέτρα և έδειξε σε καλή κατάσταση. Ο αθλητής του George Vor Pomaski θα συνεχίσει τον αγώνα στις 17 Φεβρουαρίου μετά τη συμμετοχή του στο ράλι της Τρέξιμο και στις 24, του Μαδρίτη:Στην τελευταία ομιλία του πριν από το Ευρωπαϊκό Κλειστό Πρωτάθλημα.

Σε: Σπυριδούλα Καρύδη (Γενική Συνέλευση Κέρκυρας), ο οποίος ήταν δεύτερος μαζί του 6,13 μέτρα, τριπλασιάστηκε μία ημέρα μετά την εξάπλωσή του. Πήρε την τρίτη θέση Ναταλία Μπες (Γενική Γραμματέας Πρωτείας Ηγουμενίτσας) με: 5,95 μ: την έκτη և τελευταία προσπάθειά του.

ΜΙ: Ανδρέας Δημητράκης (Pannaxiakos AO) μετά έφτασε στο έκτο διπλό της καριέρας του 1500 μέτρα κυριαρχείται μέσα 3000 μ. με: 8 Μαρτίου 1999, μια παράσταση που είναι ένας νέος προσωπικός δίσκος. Ο Δημητράκης ήταν πίσω σε ολόκληρο τον αγώνα Mario Anagnostou (GS Anagennisi Lamia) και 200 ​​μέτρα πριν τον τελικό χρησιμοποίησε την ταχύτητά του, πέρασε τον αντίπαλο και τερμάτισε πρώτος. Το Anagnostu κλείνει τη δεύτερη θέση 8.05.73 broke έσπασε το προσωπικό του ρεκόρ 8.16.55. Πήρε την τρίτη θέση στον αγώνα Παναγιώτης Πετρολάκης (GAS Ilisos) με: 8.22.14:, απόδοση, που είναι το όριο συμμετοχής Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα K20, θα πραγματοποιηθεί στο Ταλίν.

ΜΙ: Αναστασία Μαρινάκου (GEA Τρίκαλα) έπειτα 1500 μέτρα κυριαρχείται μέσα 3000 μ. և έφτασε στο δεύτερο διπλό της καριέρας του. Ο έμπειρος αθλητής τελείωσε την απόδοσή του 9.26.12:, έφτασε στο φετινό ρεκόρ και έφυγε στη δεύτερη θέση Gloria Privilegio (GS Γλυφάδα) με: 9.29.92, Ε: Ιωάννα Πασπαλάρη (Πανιώνιος) Ήταν το τρίτο 9.47.97, μια παράσταση που περιορίζει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα K20.

ΜΙ: Irini Vasiliu (AE Mesogeion) διπλασιάστηκε, τότε 400 μέτρα πέτυχε νίκη και 200 μ με εξαιρετικό 23.53:, Αθλητής από Ηράκλειο Ήταν πολύ κοντά στο προσωπικό του 23,51 ժամանակ ταυτόχρονα απέδειξε ότι με αυτά τα 200 μέτρα μπορεί να ακολουθήσει ακόμα καλύτερες στιγμές στον κύριο αγώνα του – 400 μέτρα. Η Vasiliu παρέμεινε στη δεύτερη θέση Corina Politin (Γενική Συνέλευση Chaidari) με: 24.25:, η παράσταση είναι κοντά στο προσωπικό του 24,13 և τρίτο Adriana Ferra (Ολυμπιακός) με: 24.31:,

Ο νεαρός ήταν ο νικητής Βασίλης Μυριανόπουλος (Πανιώνιος) με: 21.69:, μια απόδοση που είναι μεμονωμένη εγγραφή. Ο αθλητής του Βασίλης Σεγκού Φιλοδοξεί να συμμετάσχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα K23 αυτό το καλοκαίρι.

ΜΙ: Elisavet Pesiridou (AO Καλλιστός) έγινε ο πρωταθλητής για όγδοη φορά στον κλειστό αγώνα 60 μέτρα με εμπόδια με: 8.35:, Ο αθλητής του Ιωάννας Σιούμου παρέμεινε στη δεύτερη θέση Κυριακή Σαμάνη (Aeolos Macedonia) με: 8.60: και στο τρίτο Σοφία Ιωσιφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) με: 8.69:,

Μέσα 800 μέτρα για γυναίκες ότι: Κωνσταντίνα Αννοπούλου (Παναθηναϊκός) πρώτα πέρασε τη γραμμή τερματισμού 2.06.56:, λίγες μέρες από το 2.04.84, που τον προκρίθηκαν για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Η αθλητής έχει ήδη ξεκινήσει τον τελευταίο κύκλο της προπόνησής της στο Τορούνι, όπου ελπίζει να βελτιώσει ξανά το ρεκόρ της.

ΜΙ: Χρήστος Κοτσιτσάς (ASS Αλέξανδρος Μακεδονίας) κατάφερε να επιτύχει τον αρχικό του στόχο, που ήταν κάτω από το 1,50,00 800 μέτρα, Ο αθλητής του Πίτσα Παχαρίδου ήταν ο νικητής από απόσταση 1.49.68:, απόδοση σε περίπου 1,49,00, που είναι το κατώφλι συμμετοχής στο Torun ΜΙ: Eraldo Keramas (GS Ηλιούπολη) Ακολούθησέ με 1.52.50: και ένας 18χρονος Πέτρος Παπαϊωάννου (Παν-Αρμενικά) Ήταν το τρίτο 1.54.96:,

ΜΙ: Άγγελος-Τζάνης Αντρέογλου (δράμα SKA), τόσο το 2017 όσο και φέτος, βγήκε ο νικητής Ηπατόν ανδρώνκερδίζοντας 5.366 πόντους, παίρνοντας την πρώτη θέση 1000 μέτρα, όπου τελείωσε πρώτη 2.50.58:, Ε: Άρης Περιστέρης (GAS Payania) Ο αγώνας πριν από τον τελικό προηγήθηκε ενός βαθμού և, τέλος, ολοκλήρωσε τον αγώνα του στη δεύτερη θέση 5317β, Κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο Αντώνης Αντρέογλου (δράμα SKA) με: 5.126 β,

Σε: Γυναικείο πεντάθλο Ο 23χρονος Μαρία Άχα Αχαρόδι (ΟΚΑ Καβάλα) συγκεντρώθηκαν 3.673 πόντοι էին ήταν εξαιρετικά κυρίαρχοι Πασαλίνας Παπαδοπούλου (ΓΓ Λαγκάδα) συγκεντρώθηκαν 3.688 β, Ο Παπαδοπούλου προσπάθησε στον τελευταίο αγώνα 800 μέτρα, για να καλύψει τη διαφορά με τον αθλητή από την Καβάλα κάνοντας έναν καλό αγώνα όπου τελείωσε τη θέση του 2.26.93, Η Τριάδα τελείωσε πριν Eleonora Ts spirit (GS Κηφισιά) με: 2.975 πόντοι,