Ποδόσφαιρο Μακεδονίας | Παραστάσεις διεθνών πΓΔΜ (09-12.04.2021)

Ο Adis Jahovikj είχε ένα hatt-rick στην Τουρκία, ο Mite Cikarski σημείωσε ένα γκολ και παρείχε βοήθεια, ο Aleksa Amanovikj σημείωσε το πρώτο του γκολ στο Καζακστάν, ο Stefan Ashkovski σημείωσε μεγάλο γκολ στη Ρουμανία, ενώ ο Μιλάνο Ριστόβσκι έδωσε βοήθεια.

φωτογραφία από goztepe.org.tr: Ο Adis Jahovikj σουτάρει τον Hatayspor

Αλβανία, Ανώτερη Κατηγορία, Καστριώτη – Kukësi 0: 3
Άγκιμ Ιμπράμι υπηρέτησε ένα άλλο παιχνίδι ως καπετάνιος για τους επισκέπτες και έπαιξε το πλήρες παιχνίδι στη νίκη 0: 3 εναντίον του Καστριώτη.

Αλβανία, Kategoria Superiore, Partizani – Bylis 3: 0
Egzon Belica έπαιξε άλλο ένα πλήρες παιχνίδι για την Partizani ενώ Φερχάν Χασάνι μαζί του στο γήπεδο στο 71ο λεπτό. Εν τω μεταξύ, Μπόριαν Παντσέφσκι δεν έκανε τον πάγκο για τον Bylis.

Αλβανία, Ανώτερη Κατηγορία, Skënderbeu – Τίρανα 0: 0
Φιλίπ Νατζόβσκι και Κριστίγια Τοσέφσκι έπαιξε ολόκληρο το παιχνίδι ως μέρος της άμυνας των Τιράνων ενώ Μπεκίμ Ρεντζιπί ήταν και πάλι το εφεδρικό τερματοφύλακα από τους οικοδεσπότες.

Αλβανία, Ανώτερη Κατηγορία, Απολλωνία – Teuta 0: 2
Bobby Celeski πέρασε άλλο ένα παιχνίδι στον πάγκο της Teuta ως εφεδρικός τερματοφύλακας, ενώ Blagoja Todorovski έπαιξε 90 λεπτά στη νίκη εκτός έδρας εναντίον της Απολλωνίας.

Αλβανία, Ανώτερη Κατηγορία, Laçi – Vllaznia 0: 0
Το τρίο της πΓΔΜ από τη Βουλάνια έπαιξε χωρίς γκολ εναντίον του Λάτσι. Υπερασπιστές Μεβλάν Αντίλι και Αλέξανδρος Isaevsky έπαιξε ολόκληρο το παιχνίδι, ενώ Σίδερο Ιμέρι παρέμεινε ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο.

Αυστραλία, Hyundai A-League, Adelaide United – Western Sydney Wanderers 1: 1
Ντάνιελ Γκεοργκιέφσκι δεν κλήθηκαν από τους επισκέπτες.

Αζερμπαϊτζάν, Πρέμιερ Λιγκ, Sabah – Sabail 0: 0
Μίλοβαν Πετρόβικ έκανε το ξεκίνημα με τη Sabah αλλά υπέστη τραυματισμό στο πρώτο ημίχρονο και έπρεπε να αντικατασταθεί στο 34ο λεπτό. Ο συμπαίκτης του Florian Kadriu από την άλλη πλευρά δεν πήρε χρόνο παιχνιδιού, καθώς παρέμεινε ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο.

Βέλγιο, Jupiler Pro League, Gent – Charleroi 4: 0
Τζιόκο Ζάϊκοφ για άλλη μια φορά παραμελήθηκε λόγω ασθένειας.

Βοσνία-Ερζεγοβίνη, BH Telecom Premier League, Borac – Olimpik 3: 0
Μπομπάν Γκεόργκιεφ παρακολούθησαν από τον πάγκο καθώς οι συμπαίκτες του νίκησαν τον Ολίμπικ με 3: 0.

Βοσνία Ερζεγοβίνη, BH Telecom Premier League, Velež – Σεράγεβο 1: 0
Konstantin Cheshmedjiev έπαιξε ολόκληρο το παιχνίδι στη νίκη ενάντια στους ηγέτες Σαράγεβο, για τους οποίους Krste Velkoski έπαιξε τα τελευταία 25 λεπτά.

Βουλγαρία, Παρβά Λίγκα, Μποτέφ Βράτσα – Μποτέφ Πλόβντιβ 1: 2
Mite Cikarski Ήταν ο αποφασιστικός στο παιχνίδι εναντίον του Μποτέφ Βράτσα, καθώς βοήθησε το γροθιά και σημείωσε το δεύτερο γκολ που κέρδισε για τους επισκέπτες από το Πλόβντιβ. Συνέχισε να παίζει για 87 λεπτά, ενώ ο συμπαίκτης του Μάριο Μλαντενόφσκι δεν έκανε την ομάδα του αγώνα για αυτόν τον γύρο. Για τους οικοδεσπότες, Dorian Babunski έπαιξε το τελευταίο ημίχρονο του αγώνα.

Υποβοήθηση της Cikarski (στην αρχή του βίντεο) και γκολ (στις 0:30):

Βουλγαρία, Parva Liga, Cherno More – Levski 0: 0
Βλάτκο Ντρομπάροφ έπαιξε άλλο ένα πλήρες παιχνίδι ή Cherno More και τους βοήθησε να κρατήσει ένα καθαρό φύλλο εναντίον του Levski.

Βουλγαρία, Παρβά Λίγκα, Σλαβία – CSKA 1948 1: 3
Φιλίπ Αντόβσκι έπαιξε τα 90 λεπτά για τους οικοδεσπότες και πήρε μια κίτρινη κάρτα, ενώ Ντάρκο Τασέβσκι μαζί του στο γήπεδο μπαίνοντας από τον πάγκο στο 77ο λεπτό.

Κροατία, Hrvatski Telekom Prva Liga, Ίστρια – Χατζούκ 0: 1
Τζάνι Ατανάσοφ παρέμεινε ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο των επισκεπτών στην ελάχιστη νίκη τους έναντι της Ίστρα. Είναι ενδιαφέρον ότι ο Hajduk δεν έκανε καμία αντικατάσταση σε αυτόν τον αγώνα και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με τους ίδιους 11 παίκτες που ξεκίνησαν.

Κροατία, Hrvatski Telekom Prva Liga, Lokomotiva – Dinamo 0: 2
Arijan Ademi έκανε το ξεκίνημα για τον Dinamo, αλλά έπρεπε να αντικατασταθεί στο 57ο λεπτό αφού πήρε έναν πολύ ανησυχητικό τραυματισμό. Απομένει να δούμε πόσο καιρό θα πρέπει να παραμεριστεί ο Arijan, αλλά ευτυχώς τα πρώτα αποτελέσματα των δοκιμών δείχνουν ότι ο τραυματισμός δεν είναι τόσο σοβαρός όσο αρχικά φαινόταν. Ο συμπαίκτης του Στέφαν Ρίστοφσκι παρέμεινε ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο σε αυτόν τον γύρο, ενώ Έντις Μαλκίτζι δεν κλήθηκαν από τους οικοδεσπότες.

Κροατία, Hrvatski Telekom Prva Liga, Sibenik – Ριέκα 0: 1
Todor Todoroski έκανε μια καθυστερημένη αντικατάσταση για τους οικοδεσπότες καθώς μπήκε στο γήπεδο στο 86ο λεπτό, ενώ Ντάρκο Βελκόφσκι παρέμεινε στον πάγκο για τη Ριέκα.

Κροατία, Hrvatski Telekom Prva Liga, Gorica – Varaždin 0: 0
Αγιον Ελεζι δεν πήρε χρόνο παιχνιδιού για τον Varaždin.

Κύπρος, Protáthlima Cyta, AEK – AEL 0: 1
Στέφαν Σπίροφσκι και Ιβάν Τριτσκόφσκι και οι δύο έπαιξαν ολόκληρο τον αγώνα για τους οικοδεσπότες, ενώ Ντάνιελ Μόϊσοφ μπήκε στο 88ο λεπτό. Νταβόρ Ζντραβκόφσκι για τη νικήτρια ομάδα έπαιξε επίσης ολόκληρο το παιχνίδι. Ο Spirovski και ο Zdravkovski κρατήθηκαν κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Cyprus, Protáthlima Cyta, Doxa – Nea Salamis 0:0
Ντάμιαν Σισκόφσκι ήταν ο αρχικός φύλακας της Doxa και κατάφερε να διατηρήσει καθαρό φύλλο, ενώ Ντούσκο Τραϊτσέφσκι και Darko Glishikj και οι δύο ξεκίνησαν στον πάγκο και εισήχθησαν στο 70ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα.

Κύπρος, Protáthlima Cyta, APOEL – Enosis 1: 0
Φιλίπ Γκατσέφσκι έπαιξε ολόκληρο τον αγώνα για την εκτός έδρας ομάδα.

Αγγλία, Πρέμιερ Λιγκ, Μάντσεστερ Σίτι – Λιντς Γιουνάιτεντ 1: 2
Ezgjan Alioski έπαιξε ολόκληρο τον αγώνα για την φιλοξενούμενη ομάδα και ήταν μέρος αυτής της εκπληκτικής νίκη εκτός έδρας. Ο Λιντς έπαιξε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο με έναν παίκτη λιγότερο και ακόμα κατάφερε να πάρει τη νίκη. Ο Alioski παρείχε τη βοήθεια για το κερδίζοντας παιχνίδι με μια υπέροχη πάσο που μπορείτε να παρακολουθήσετε παρακάτω.

Η βοήθεια του Alioski στις 2:20

Γαλλία, Ligue 2, Valenciennes – Chambly 2: 1
Βλάτκο Στογιανόφσκι δεν ήταν μέρος αυτού του αγώνα.

Γερμανία, Μπουντεσλίγκα, Στουτγκάρδη – Μπορούσια Ντόρτμουντ 2: 3
Darko Churlinov έπαιξε τα τελευταία 4 λεπτά του αγώνα καθώς τον έφερε στο 86ο λεπτό για να αντικαταστήσει τον Marc-Oliver Kempf.

Greece, Soúper Ligk, Atromitos – AEL 0:1
Νίκολα Γιακίμοφσκι ξεκίνησε τον αγώνα και έπαιξε 64 λεπτά πριν απογειωθεί. Του έδειξε κίτρινη κάρτα στο 51ο λεπτό. Πριν από αυτό, συνέβαλε στο γκολ που κερδίζει το παιχνίδι, διασχίζοντας μια μπάλα στο κουτί που αναπήδησε μερικές φορές πριν τελειώσει στο δίχτυ.

Το ελεύθερο λάκτισμα του Jakimovski που οδήγησε στο γκολ στις 1:30

Ουγγαρία, OTP Bank League, Diósgyör – Paks 1: 4
Μίρκο Ιβάνοβσκι ήταν αχρησιμοποίητο υποκατάστατο από την γηπεδούχος ομάδα.

Ουγγαρία, OTP Bank League, Fehérvár – Újpest 4: 0
Visar Musliu έπαιξε ολόκληρο τον αγώνα για την γηπεδούχος ομάδα, ενώ Kire Ristevski δεν κλήθηκε από τους επισκέπτες.

Ουγγαρία, OTP Bank Liga, MTK – Budafoki 0: 0
Μπόγιαν Μιόβσκι ήταν στο αρχικό lineup της MTK και έπαιξε μέχρι το 69ου λεπτό.

Ιταλία, Σέριε Α, Γιουβέντους – Γένοβα 3: 1
Γκόραν Πάντεβ ήταν στο αρχικό lineup της Γένοβας και αντικαταστάθηκε από τον Shomurodov στο 63rd λεπτό.

Ιταλία, Serie A, Sampdoria – Napoli 0: 2
Elif Elmas αντικατέστησε το Insigne στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ιταλία, Serie A, Udinese – Τορίνο 0: 1
Ίλια Νέστοροφσκι μπήκε στον αγώνα το 86ου λεπτό αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να αποφύγει την ήττα.

Ιταλία, Serie B, Λέτσε – Spal 1: 2
Και τα δυο Μπομπάν Νίκολοφ και Λεονάρντ Ζούτα ήταν στον αναπληρωματικό πάγκο της Λέτσε. Ο Νικολόφ μπήκε στον αγώνα στο 62αρ λεπτό και αργότερα κέρδισε μια κίτρινη κάρτα, ενώ η Ζούτα δεν είχε την ευκαιρία να παίξει.

Καζακστάν, Premer Ligasy, Taraz – Shakhter 4: 0
David Atanaskoski ήταν αχρησιμοποίητο υποκατάστατο της φιλοξενούμενης ομάδας.

Καζακστάν, Premer Ligasy, Zhetysu – Tobol 0: 2
Aleksa Amanovikj ήταν στην αρχική σύνθεση του Tobol και σημείωσε το πρώτο γκολ στο 25ου λεπτό του αγώνα. Αυτός ήταν ο πρώτος στόχος του αμυντικού για τον Tobol.

Στόχος του Αμανόβικ (στις 3:30):
Λετονία, Optibet Virsliga, Spartak – RFS 0: 1
Darko Micevski ήταν αχρησιμοποίητο υποκατάστατο της φιλοξενούμενης ομάδας, ενώ Γιόβαν Ποπζλατάνοφ δεν συμπεριλήφθηκε στην ομάδα της RFS.

Ρουμανία, Liga I Betano, Voluntari – Botoșani 1: 1
Στέφαν Άσκοβσκι μπήκε στον αγώνα μετά από μόλις 10 λεπτά παιχνιδιού και στα 20ου λεπτό σκόραρε ένα ωραίο γκολ από την αριστερή πλευρά του κουτιού. Βίκτορ Άγγελοφ έπαιξε το δεύτερο ημίχρονο για την γηπεδούχος ομάδα.

Στόχος του Ashkovski (στις 0:20):
Ρουμανία, Liga I Betano, Viitorul – Gaz Metan Medias
Ντέιβιντ Μπαμπούνσκι ήταν στην αρχική σύνθεση του Viitorul.

Ρωσία, Πρέμιερ Λιγκ, Κίμκι – Ταμπόφ 1: 0
Ντέιβιντ Τοσέφσκι είναι ακόμα εκτός της ομάδας του Tambov λόγω τραυματισμού.

Ρωσία, Fonbet-FNL, Akron – Dynamo Bryansk 1: 1
Αυτοπεποίθηση της αποστολής ήταν αχρησιμοποίητο υποκατάστατο της γηπεδούχου ομάδας.

Σερβία, Linglong Tire SuperLiga, Radnik – Metalac σήμερα στις 18:00 CET
Νίκολα Μπογκντάνοφσκι / Ζόραν Ντανόσκι

Σερβία, Linglong Tire SuperLiga, Βοϊβοντίνα – Zlatibor σήμερα στις 18:00 CET
Ματέι Νίκολοφ

Σλοβακία, Fortuna League, Senica – Ruzomberok 0: 1
Τιχομίρ Κοσταντίνοφ έπαιξε σχεδόν ολόκληρο το παιχνίδι για τους επισκέπτες καθώς αντικαταστάθηκε στο 1ο λεπτό του χρόνου διακοπής.

Σλοβακία, Fortuna Liga, Spartak Trnava – ViOn Zlate Moravce-Vrable 3: 0
Μιλάνο Ριστόφσκι ξεκίνησε στο CF και έπαιξε ολόκληρο το παιχνίδι. Στο 90ο λεπτό το Μιλάνο παρείχε τη βοήθεια για το τελευταίο γκολ του Σπάρτακ. Για τους επισκέπτες Τομτσε Γκροζντάνοφσκι ήταν όλα τα λεπτά στο γήπεδο και κρατήθηκε επίσης με κίτρινη κάρτα στο 86ο λεπτό.

Σλοβακία, Fortuna Liga, Trencin – Zilina 2: 3
Enis Fazlagikj ξεκίνησε στο DM για τους επισκέπτες και έπαιξε 74 λεπτά. Στο 16ο λεπτό έλαβε επίσης κίτρινη κάρτα.

Ισπανία, First Division, Eibar – Levante 0: 1
enis Bardi έπαιξε ολόκληρο τον αγώνα για τη Λεβάντε καθώς η ομάδα του κέρδισε στον Άϊβαρ.

Ισπανία, Δεύτερη κατηγορία, Rayo Vallecano – Girona 2: 1
Έκλεψε τον Dimitrievski βρισκόταν ανάμεσα στις θέσεις για τον Rayo και παραχώρησε ένα γκολ στη νίκη εναντίον της Girona.

Ισπανία, Δεύτερη κατηγορία, Μαγιόρκα – Λούγκο 2: 0
Η Μαγιόρκα κέρδισε εναντίον του Λούγκο και βρίσκεται στο δρόμο για προαγωγή στο Primeria Division, αλλά Αλέξανδρος Τραϊκόφσκι είδα το παιχνίδι μόνο από τον πάγκο.

Σουηδία, Allsvenskan, Norrköping – Sirius 1: 1
Ντέιβιντ Μίτοφ Νίλσον ήταν ο αρχικός τερματοφύλακας του Σείριου και παραχώρησε ένα γκολ στην ισοπαλία στην πρώην ομάδα του Νορκόπινγκ.

Σουηδία, Allsvenskan, Mjällby – Varbergs Bois 0: 0
Ντάνιελ Κρέζικι έχασε αυτό το παιχνίδι για τον Varbergs καθώς εξακολουθεί να αναρρώνει από τον μακροχρόνιο τραυματισμό στο γόνατο.

Τουρκία, Süper Lig, Hatayspor – Göztepe 2: 3
Μεγάλο παιχνίδι για Adis Jahovikj ο οποίος σκόραρε και τα τρία γκολ για τον Γκόζπεπε και έτσι έφερε στην ομάδα του τρεις πόντους.

Τουρκία, Süper Lig, Kayserispor – Antalyaspor 0: 1
Ντάνιελ Αβράμοφσκι άνοιξε στο κέντρο της μέσης για τους οικοδεσπότες και διήρκεσε 72 λεπτά στο γήπεδο.

Τουρκία, Süper Lig, Sivasspor εναντίον Konyaspor 3: 1
Έρντον Ντάτσι έκανε μια καθυστερημένη υποκατάστατη εμφάνιση για τον Konyaspor καθώς εισήχθη στο 83ο λεπτό.

Ουκρανία, Premier Liha, Zorya – Inhulets 2: 0
Αγρόν Ρουφάτι ήταν ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο της Zorya.