Πού είναι; Τι έκαναν οι 23 Κύπριοι στο εξωτερικό;

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Σε σχέση με τα επερχόμενα παιχνίδια της εθνικής μας ομάδας, σας παραθέτουμε τι έκαναν οι Κύπριοι ποδοσφαιριστές, οι οποίοι παίζουν στο εξωτερικό τις τελευταίες τέσσερις ημέρες. Ξεχωρίζει η παρουσία του Παναγιώτη Λούκας στο ars Arsco Selo, καθώς ήταν ο μόνος που σκόραρε ένα γκολ. Οι Caro, Lifis, Castanos և Cielis έπαιξαν ως βασικοί παίκτες και ο Pieros αντικαταστάθηκε.

ΕΛΛΑΔΑ:

Νεστόρα Μυτίδης (Λεβαδάκος). Άλλαξε στο 66ο λεπτό της ισοπαλίας της ομάδας του – 1. 1 παιχνίδι εναντίον του Ιωνικού.

Ian anis Mavru (Καραϊσκάκης). Ήρθε ως υποκατάστατο στο 46ο λεπτό με ήττα 1-0 από τον Διαγόρα.

Πορτογαλία

Αντρέας Κάρο (Μαρίτιμο): Έγινε βασικός παίκτης στην εκτός έδρας ισοπαλία με το “Portimonense”.

ΒΕΛΓΙΟ

Κωνσταντίνος Λάφης (Standard Liege): Ήταν κλειδί για την ομάδα του από το Anderlecht3. Στην ήττα με σκορ 1.

ΙΤΑΛΙΑ

Γρηγόρης Καστάνος ​​(Frosinone). Θα μπορούσε να ήταν από την ομάδα του, Cremonese4. Στην ήττα 0.

ΚΟΡΕΑ:

Valentinos Sielis (Μπουσάν): Ήταν ο βασικός παίκτης από τη Σεούλ 0 ήττα.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Πιερός Σωτηρίου (Ludogorets). Έγινε αλλαγή στη δεκαετία του ’70 εναντίον της ΤΣΣΚΑ Σόφια 1. 0 νίκη για την ομάδα του.

Παναγιώτης Λούκας (Τσάρσκο Σέλο). Ήταν κλειδί, έδωσε ακόμη και ένα πέναλτι στην ομάδα του, “Bot-Vratsa” 3. 1 νίκη. Αντικαταστάθηκε το ’63.

ΑΓΓΛΙΑ:

Nick ar aulla (Crowley). Ήταν κλειδί για την ομάδα του, Έξετερ 2. Σε μια νίκη 0-0, αντικαταστάθηκε από 63 στο.

Ason Eason Δημητρίου (Σάουθεντ). Ήρθε ως υποκατάστατο στο 89ο λεπτό του αγώνα ενάντια στην ομάδα του “Salford” 0. 0:

Έκτορας Κυπριανού (Leighton Orient). Ήρθε ως υποκατάστατο στο 53ο λεπτό μετά την ήττα της ομάδας του από το “Τρανμίρ”.

Σκωτία:

Alex Gogich (Hibernyan). Ήρθε ως υποκατάστατο στο 49ο λεπτό όταν η ομάδα του έχασε από τη Maywell 2. Με σκορ 0.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ:

Αντώνης Μάρτης (MacArthur). Έπαιξε βασικό ρόλο στην ομάδα του, Σίδνεϊ. Στη νίκη με σκορ 0, αντικαταστάθηκε στο 58ο λεπτό. Το μόνο γκολ σκόραρε ο Ματ Ντάρμπισιρ.

ΙΣΠΑΝΙΑ:

Θεόδωρος Ιωσιφίδης (Σαν Ραφαέλ). Έκανε την 67η αλλαγή στην ήττα της ομάδας του με 1-0 από τον Σάντινγκ.

Σλοβακία

Danilo Spoliarich (eb eblin). Ήταν κλειδί για την ομάδα του από το Dunaiska2. Στην ήττα 1, αντικαταστάθηκε από 83 :.

* Ο Μιχάλης Ιωάννου (Ρόντα), ο Ρουέλ Σωτηρίου (Leighton Orient), ο Χάρι Κυπριανού (Σάουθεντ), ο Jack and Rolls (Stevenage) և Ο Ιωάννης Κωστής (Λεβαδάκος) δεν ήταν στις ομάδες τους.

* Ο Vincent Laba (Ivy) δεν έπαιξε μετά την αναβολή του αγώνα της ομάδας του.

* Ο Νικόλας Ιωάννου (Άρης) և Ο Αγάπιος Βρίκης (Κατάνια) παραμένει στον πάγκο.