Προκριματικά με άγχος και απογοήτευση για το “Barcelona”

COPA DEL REY – ΦΑΣΗ 16:

RA IO IO VAGIECANO – ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ: 1-2

Στάδιο: Βαλέκας

Δύσκολο και αγχωτικό προκριματικό για τη “Μπαρτσελόνα”, που πέρασε 1-2, η “Vallecas” έχασε στο παιχνίδι εναντίον του “Rayo Vallecano” της δεύτερης κατηγορίας.

Το άσχημο παιχνίδι των Blaugrana του Ronald Koeman, που είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει, και στη συνέχεια τονίστηκε. Ο Rayo βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ, αλλά τελικά πλήρωσε για την αμυντική του λειτουργία, αφού κατάφερε να παραχωρήσει δύο πανομοιότυπα γκολ, αφήνοντας τελικά το κύπελλο.

Ο Rayo άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό με τον Oscar Trejo με εκπληκτική ενέργεια, στρίβοντας δεξιά, ασταθή δράση του Neto και Fran Garcia – 1-0. Στο 69ο λεπτό, η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε το παιχνίδι με τον Ντε Τζονγκ περνώντας μια απίστευτη κατακόρυφη θέση για τον Γκρίζες, ο οποίος επέστρεψε, και ο Μέσι από κοντά, 1-1. Στο τέλος του 80ου λεπτού, η Blaugrana έφτασε σε μια πλήρη ήττα, όταν ο Μέσι έβαλε ένα μεγάλο γκολ για τον γιο του Τζορν Άλμπα, ο οποίος επέστρεψε, και ο Ντε Τζονγκ, από κοντά, έφτασε 1-2.

RAGIO VAGIECANO: Dimitriski, Mario Fernandez, Alejandro Catena, Savehich, Ivan Martos, Fran Garcia, Andres Martin (71 ετών Mario Suarez), Jon Onatan Montiel (57 ′ Alvaro Gars) α), Comesana K Casm T (A)

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ. Neto, Mingetta, Araujo, Lancel, Firpo (68 ′ Pedry), Putz (68 ′ son Alba), Busquets, De Jong, Trincao (68 ′ Dembele), Griezmann (85 ′ Brettwight), Messi