Προκριματικός χατ τρικ του Ιμπραΐμοβιτς για την Τσέλσι

Σημειώνοντας τρία γκολ από τον Tammy Ibrahim, η Chelsea νίκησε τον Luton 3-1 για να φτάσει στον πέμπτο γύρο του FA Cup.

Ο Άγγλος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό μετά το σταυρό του Werner, και στο 17ο λεπτό το “δάγκωμα” του Reese James μετατράπηκε σε γκολ (2-0). Ο Κέπα επέστρεψε στο επίσημο παιχνίδι, η παρουσία του ένιωσε ότι η παρουσία του υποτιμήθηκε στη μείωση του σκορ από τον Λούτον σε Κλαρκ, αλλά ο Ιμπραήμ ολοκλήρωσε το χατ τρικ και τη μέτρια τελετή το 74 Το σκορ παρέμεινε 3-1 στον τελικό αφού ο Werner έχασε ένα πέναλτι. Οι Blues θα παίξουν στον επόμενο γύρο εναντίον του Barnsley στο Πρωτάθλημα.

Ο Άγγλος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό μετά το σταυρό του Werner, και στο 17ο λεπτό το “δάγκωμα” του Reese James μετατράπηκε σε γκολ (2-0). Ο Κέπα επέστρεψε στο επίσημο παιχνίδι, η παρουσία του αισθάνθηκε ότι η παρουσία του υποτιμήθηκε στη μείωση του σκορ με ένα χτύπημα από τον Κλαρκ από το Λούτον, αλλά ο Ιμπραήμ ολοκλήρωσε το χατ τρικ και τη μέτρια τελετή στο 74. Το σκορ παρέμεινε 3-1 στον τελικό αφού ο Werner έχασε ένα πέναλτι. Οι Blues θα παίξουν στον επόμενο γύρο εναντίον του Barnsley στο Πρωτάθλημα.

Ο Άγγλος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό μετά το σταυρό του Werner, και στο 17ο λεπτό το “δάγκωμα” του Reese James μετατράπηκε σε γκολ (2-0). Ο Κέπα επέστρεψε στο επίσημο παιχνίδι, η παρουσία του ένιωσε ότι η παρουσία του υποτιμήθηκε στη μείωση του σκορ με ένα χτύπημα από τον Κλαρκ από τον Λούτον, αλλά ο Ιμπραήμ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ και τη μέτρια τελετή στο 74. Το σκορ παρέμεινε 3-1 στον τελικό αφού ο Werner έχασε ένα πέναλτι. Οι Blues θα παίξουν στον επόμενο γύρο εναντίον του Barnsley στο Πρωτάθλημα.