Προκριματικό θρίλερ για τη Βαρκελώνη և βλέπει ένα κύπελλο

Στον απότομο ημιτελικό, η “Μπαρτσελόνα” σε επιπλέον χρόνο 3: Νίκησε το “Ciglia” με σκορ 0 και έφτασε στον τελικό του Ισπανικού Κυπέλλου. Mark – Andre Ter Stegen σημείωσε πέναλτι. «Οι φιλοξενούμενοι με δέκα παίκτες υποκλίνονταν.

Και όμως, στη χειρότερη σεζόν της Βαρκελώνης για πολλά χρόνια (με πολλούς τρόπους), το Blaugrana θα μπορούσε να κλείσει με τον τίτλο αφού (σωστά) γιόρτασαν ένα εισιτήριο στον τελικό του Ισπανικού Κυπέλλου.

Συναρπαστικός ημιτελικός στο Barça στο Camp Nou 3: Νίκησε το “Celia” με σκορ 0, νίκησε το “Pytu” στον τελικό στον τελικό στις 17 Απριλίου 2. Νίκη με σκορ 0. η ιστορία του.

Το Σάββατο (27/2), μετά τη νίκη του πρωταθλήματος στο “Sanchez Pitjuan”, το “Navy” συνέχισε να πιέζει το πόδι του στον επιταχυντή, κυριαρχώντας στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ronald Koeman (3-5) στην ίδια σειρά. – 2) և Έντεκα, όταν ο Pedri ξεπέρασε τον τραυματισμό του σε χρόνο ρεκόρ.

(Μετασχηματισμός προς το καλύτερο) Ο Οσμάνε Ντέμπλε, με ένα καταπληκτικό σουτ, νίκησε τον Τόμας Βάτσλικ στο 12ο λεπτό (πήρε τη θέση του τραυματισμένου Μπόνο στις ακτίνες) և (ποδόσφαιρο) έδωσε δικαιοσύνη στον Μπαρκά, που ήταν ανώτερος և, στην πραγματικότητα, έχασε μια μεγάλη ευκαιρία 2- Για 0, και ο Marcos Acunias κυνηγούσε τον πυροβολισμό του Lionel Messi στη γραμμή.

Το “Celia”, με μερικά νέα πρόσωπα που σχετίζονται με το πρωτάθλημα, θεωρητικά πιο επιθετικό, ξεκίνησε με υψηλή πίεση, αλλά μέσα σε λίγα λεπτά έπεσε ξανά, χωρίς να απειλήσει το σπίτι του Marc Andre Ter-Stegen.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι επισκέπτες ήταν πιο ανταγωνιστικοί, ο Kuman (ακούσια) έβλαψε την ομάδα του με την είσοδο του Antoine Griezmann, καθώς επέστρεψε (πολύ ενεργός) Dembele – το δεύτερο γκολ, το οποίο θα οδηγούσε το παιχνίδι σε επιπλέον χρόνο, δεν έκανε Έλα. “Υπέροχο γκολ από τον γιο του Τζορν Άλμπα, αλλά η μπάλα αναπήδησε από τη θέση.

Αντ ‘αυτού, ο «Σεβίλλη» στερήθηκε τη μοναδική ευκαιρία ενός «χρυσού» προκριματικού γκολ, όταν έσωσε ένα πέναλτι από τον Όσκαρ Μιντζέτα εναντίον του Λούκας Οκάμπου. Ο επιθετικός της Αργεντινής, ωστόσο, είδε τον Ter Stegen να αποκρούει την εκτέλεση του, διατηρώντας τους οικοδεσπότες «ζωντανούς» (73 ‘).

Φαινόταν ότι αυτό δεν ήταν αρκετό, στην πραγματικότητα, ο Φερνάντο απεστάλη (σωστά) με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα στο δεύτερο λεπτό της καθυστέρησης, και το 1994, ο Πικέ οδήγησε τον αγώνα και προκρίθηκε για επιπλέον μισή ώρα.

Σε επιπλέον χρόνο և στο παιχνίδι εναντίον δέκα, η Blaugrana “χτύπησε” με τον Martin Breitwate μετά το σταυρό του Jord γιου Alba (95 ‘), 3. 0, που πληροί τις προϋποθέσεις για την Barça.

Η Celia, ακόμη και με δέκα πόντους, έπαιξε τα πάντα για όλα, διαμαρτυρήθηκε πολύ για το χέρι του Clement Langley στην περιοχή (ναι, αλλά σύμφωνα με τους κανόνες, δεν ήταν ποινή), αλλά και για την αφαίρεση της Mingeta με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα . Η Μπάρκα κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του πέναλτι, με τον τραυματισμό του Πικέ να είναι η πιο απολαυστική βραδιά της σεζόν.

Ο αντίπαλος στον τελικό θα είναι το “Levante” ή το “Atletico” του Μπιλμπάο, που θα παίξουν απόψε (4/3, 22:00) στο πρώτο σπίτι, “San Mames” 1. 1 αγώνα επιστροφής.

Βαρκελώνη (Ronald Kuman) Ter Stegen – Minjetta (78 ‘Junior Firpo), Pique, Langley – Dest (63’ Griezmann), Busquets (78 ‘Elias Moriba), Pedri (89’ Breitweig A) Messi, Dembele (89 ‘Trincao))

“Celia” (Γιουλέν Λοπετεγκούι). Vatslik – Aleis Vidal (53 ‘Jes Jesusas Navas), Cunde, Diego Carlos, Acunia (53’ Recik) – Fernando, Jordan (106 ‘Munir El Hadanto), Olympus) – Suso (79’ Papu) Gomez) – Anne Nesir, Luke De Jong (53 ‘Rakitic).

Πηγή: gazzetta.gr