Προσόντα APOEL με τον Ephraim և ah ahid

Η APOEL νίκησε τον Apollon 2-1 στο GSP, προκριματικός για το “8” του κυπέλλου σε ένα παιχνίδι.

Η APOEL ήταν η ομάδα που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα μόνο στο 8ο λεπτό. Μετά το κατακόρυφο σουτ του Αχίντ, ο Έφραϊμ πήρε την μπάλα και μπήκε στην περιοχή με τη θέση του 1. Νίκησε Δημητρίου 0, που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στον αγώνα επιστροφής, ο Απόλλωνας μπήκε έντονα στο παιχνίδι στο 48ο λεπτό. Ο Πίττας έκανε φάουλ μέσα στην περιοχή, σηματοδοτώντας το σταυροδρόμι. Στο εναρκτήριο, η μπάλα χτύπησε τον Sielis και εμφανίστηκε στο δίχτυ του Uuzuho 1-1.

Στο 78ο λεπτό, το APOEL πήρε ξανά το προβάδισμα. Ο Εφραίμ έφυγε στην μετωπική επίθεση, έδωσε αχ στον ahid και μπήκε στο έδαφος του Απόλλωνα από τα αριστερά, απελευθερώθηκε με ατομική ενέργεια և στη θέση 2. Νίκησε τον τερματοφύλακα APOEL 1, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!

Η APOEL ολοκλήρωσε την οκτάβα των ομάδων που θα συμμετάσχουν στους προημιτελικούς του τουρνουά. Οι άλλες επτά ομάδες είναι ο Εθνικός Άχνας, η Καρμιώτισσα Πολυμιδίων, ο Ολυμπιακός, η Ανόρθωση, η Νέα Σαλαμίνα, η ΑΕΛ και η Ομόνοια.