Πρωτάθλημα. Ο στόχος του Will Volks της σεζόν. (βλέπω)

Ο Will Volks έκανε το καλύτερο δυνατό για να σκοράρει δύο γκολ σε ένα εντός έδρας παιχνίδι εναντίον του Μπρέντφορντ στο Κάρντιφ το Σάββατο (26/12), σημειώνοντας δύο γκολ, αλλά η ομάδα του δεν μπόρεσε να αποφύγει μια ήττα 2-3.

Ωστόσο, ο ουαλικός μέσος του Κάρντιφ θα θυμάται για πάντα αυτόν τον αγώνα στο πλαίσιο του 21ου παιχνιδιού του Πρωταθλήματος, σημειώνοντας ένα εντυπωσιακό γκολ με ένα σουτ πίσω από το κέντρο του γηπέδου.

Το “Volks” έπαιξε ένα ή δύο παιχνίδια με τον Robert-Nesta Glatzel, είδε τον τερματοφύλακα “Μπρέντφορντ” Ντέιβιντ Ράγια εκτός εστίασης, “κρέμασε” τον αντίπαλο με ένα σωστό λάκτισμα, ανοίγοντας το σκορ στο τρίτο λεπτό της πρώτης καθυστέρησης.