Πρώτον, μαγεία և Varosiotico. Οι προσπάθειες ανταμείφθηκαν

Πρώτον, μαγεία, Βαροσιώτικο. Το “Anorthosis” γιορτάζει τον πρώτο τίτλο στη σύντομη ιστορία του από χθες, μετά τη μεγάλη νίκη επί του “AEL” στον τελικό – 74-72.

Θα σώσω μόνο τα τελευταία 3:48 για να μην πέσω στην ανάλυση ολόκληρου του παιχνιδιού. Η Diana Delva (αργότερα το MVP του τελικού με 30 πόντους և 26 ριμπάουντ) αφαιρείται από το γήπεδο με 2 επιθετικά λάθη.

Ο Cherry χάνει το σουτ, η άμυνα βγαίνει στο γήπεδο και ο Ratza και ο Rusaski μπαίνουν στο πάτωμα. Ο Μενέλαος αποβάλλεται επίσης, ενώ ο Ράτσαν և Ρουσάσκι παίζει με 4 φάουλ. Και όμως, η Ανόρθωση διατηρεί την ΑΕΛ σε σημείο για σχεδόν 4 λεπτά σε σχεδόν 4 λεπτά με το κρύο αίμα της Χάρα Ρουσσάκη, διαιτητή του Πάγκαλου, Ράζα և Κωνσταντίνου հարված հարձակ հարված դատ դատ և և և և և τελικό.

Ένα πραγματικό κατόρθωμα με δεδομένα που δημιουργήθηκαν εκείνη τη στιγμή από μια ομάδα που μόνο ήξερε ότι δεν ήταν σε τέτοια κατάσταση (η πρώτη του συμμετοχή στον τελικό) ενάντια στο καπνιστό πυρίτιδας πολυ AEL.

Καρδιά, ψυχή և τίτλος, που είναι το καλύτερο δώρο Var για τα μέλη της ομάδας Βαροσιώτικης ում που περπατούν σε επαγγελματικό πλαίσιο.