Πώς μπορείτε να χάσετε με τέτοιο γλυκάνισο;

Συγκεκριμένα, το “ελάφι” πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του μετά από πέντε συνεχόμενες ήττες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, ανεβάζοντας το ρεκόρ τους στο 19-13. Με τη σειρά τους, οι “λύκοι” έπεσαν 7-25: παραμείνουν η ομάδα με το χειρότερο ρεκόρ στο NBA.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ σημείωσε 37 πόντους (10/13 σουτ, 12/15 με δύο πόντους, 1/3 με τρεις πόντους), συγκέντρωσε 8 σουτ επιστροφής, μοιράστηκε τον ίδιο αριθμό ασίστ γκολ, ενώ σε 29 λεπτά συμμετοχής είχε 2 κλεψίματα blocks 2 μπλοκ,

Ο Φορμπς είχε 23 πόντους (3/4 δύο πόντους, 5/9 τρεις βολές և 2/2 σουτ) και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έδειξε και πάλι την άμυνα և υπερασπίστηκε με τέσσερις σωστές.

Για τους ηττημένους, ο Beasley և Towns είχε 26 πόντους, αλλά δεν ήταν αρκετοί για να βάλει τον Bucks σε δύσκολη θέση.

Δώδεκα λεπτά38-36, 79-62, 113-89, 137-112:

Ο Φορμπς είχε 23 πόντους (3/4 δύο πόντους, 5/9 τρεις βολές և 2/2) και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ήρθε ξανά με τέσσερις αμυντικούς και τέσσερις επιθετικούς.