Ρίξτε τρία Ερμή με ένα ορεκτικό Berigo ή … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η Πάφος τη Δευτέρα στο “Στέλιος Κυρακίδης” 3. Νίκησε τον Ερμή με 1 πόντο.

Το σκορ άνοιξε στις 19 από τον Kevin Berrigo, ο οποίος διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του στο 40ο λεπτό του αγώνα. Το 89, ο Murphy έκανε το σκορ 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ με καθυστερήσεις 90 + 2 με το γκολ του Κοβάτσεβιτς

Ο αγώνας ήταν για το 2ο γκρουπ του πρωταθλήματος. Οι οικοδεσπότες ξεκίνησαν τον αγώνα με τους Rutko, Saiti, Quinta, Vai, Berigo, Fori, Aurelio, Arayuri, Valakari, Panik, Pansion, και με τους φιλοξενούμενους: Firinidis, Dimitriou, Gabriel, Meira, Russia, Cyprus, Russia, Gipar.

Η Πάφος έκανε την πρώτη αλλαγή στα 69, αντικαθιστώντας τον Wayne Murphy και τη δεύτερη στα 77, αντικαθιστώντας τον Pansen με τον Valeriano. Στο 87ο λεπτό, ο Sponta αντικαθιστά τον Mort και ο Torres αντικαθιστά τον Berigo.

Στο 46ο λεπτό, έγινε μια αλλαγή για τον Ερμή και ο Κοβάτσεβιτς πήρε τη θέση του Γκάμπριελ. 65` Ο Ερμής κάνει τη δεύτερη αντικατάσταση και ο Παντελής αντικαθιστά την Κύπρο. Το 83, έγινε μια διπλή αλλαγή για τον Ερμή. Ο Meyran ήρθε στο γήπεδο, δίνοντας τη θέση του στον Harris, και ο Gatarich έδωσε τη θέση του στον Παπαθανασίου.

Ο Panson եյ Meyra χρεώθηκε με κίτρινες κάρτες.