Ρεάλ Μαδρίτης στο σπίτι στον τελικό του Μπιλμπάο.

Ισπανικός σούπερ ημιτελικός

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΑΝΔΡΙΔ-ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΠΙΛΜΠΑ. 2-1:

Στάδιο: La Rosaleda

Το Μπιλμπάο νίκησε τη Ρεάλ Μαδρίτης 2-1 και αποχώρησε από το Super Cup. Οι Βάσκοι θα συναντήσουν τη Βαρκελώνη στον τελικό.

Στις 10Σε: Ο Simon πυροβόλησε μετά το μακρινό σουτ του Simon, και στο 16ο λεπτό ο Μπάσκος είπε όχι στην κεφαλίδα του Ράμου. Αλλά στο 18ο λεπτό, ο Μπάσκετ έκανε ένα τραγικό λάθος, ο Ντάνι Γκαρσία το πήρε και το πέρασε αμέσως κάθετα στον Ραούλ Γκαρσία, ο οποίος ήταν 0 στο κλειστό χώρο. Το έκανε 0 με σκορ 1. 1:

Το ισχυρό σουτ του Ραούλ Γκαρσία στο 23ο λεπτό έβγαλε τη θέση της Ρεάλ Μαδρίτης, και το σουτ του Άσενσι στο 26ο λεπτό ήρθε αμέσως μετά το πέναλτι. Ο “Ρεάλ” συνέχισε να απειλεί με μεγάλα σουτ, όπως έκανε στο 30ο λεπτό με τον Ασένσιο, ο οποίος επίσης έχασε, και στο 36ο λεπτό ο Βαζίκες έδωσε ένα πέναλτι για τον Μαρτινέζ, και ο Ραούλ Γκαρσία σημείωσε 0-2.

53Σε: Το κεφάλι του Muniain μόλις βγήκε στο 57ο λεπτό, και ο πυροβολισμός του Asensio γδέρθηκε από τη θέση.

Ο πυροβολισμός του Asensio βρήκε τη θέση στο 62ο λεπτό, και στο 69ο λεπτό ο νεαρός Ισπανός είχε τη δεύτερη θέση.

Στο τέλος, η πίεση του “Real” είχε ως αποτέλεσμα 73Σε: λεπτό, όταν ο Valverde πέρασε από τα αριστερά, ο Casimiro χτύπησε 2 με το κεφάλι τουΣε: ακτίνα շփ από την επαφή που έγινε για το Benzema 1-2. Αρχικά, ο στόχος δεν επιτρέπεται, αλλά μετά τη χρήση του VAR, σκόραρε κανονικά.

79Σε: Η στιγμή σώθηκε από τον Courtois μετά το σουτ του Vigialibre, και στο 81ο λεπτό η κεφαλίδα του Ramos αφαιρέθηκε ελαφρώς και στο 82ο λεπτό ο στόχος του Benzema ακυρώθηκε.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ: Courtois, Ramos, Medi, Varane (46 ‘Varane), Vazquez, Cross, Casimiro, Montrich (67’ Valverde), Benzema (87 ‘Mariano Diaz), Azar (67’ Vinicius), Asensio

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Simon, Capa (68 ‘Lecue), Unai Nuniet, Martinez, Balenciaga (78’ Vigilibr), Venedor (68 ‘Vesga), Danny Garcia, DeMarcos, Muniain (70’ Berenger), Raul Mulh, Raulga