Σοκαριστική ήττα από τον ΑΠΟΕΛ, ο Εθνικός “βγήκε” από την τελευταία θέση.

Ο Ethnikos Akhnas σημείωσε ένα μεγάλο διπλό στο GSP με σκορ 3-2 στο παιχνίδι εναντίον του APOEL και διαχωρίστηκε από την τελευταία θέση του τουρνουά.

Οι Μπλε και οι Κίτρινοι, παρά το ότι ήταν μπροστά, υπέστησαν μια σοκ ήττα, η οποία κρατά την ομάδα στο κάτω μέρος του τραπεζιού, ισοπεδώνοντας την Ένωση στην 10η θέση (11ος προπορευόμενος στη 2η κατηγορία. Από την άλλη πλευρά, ο “Εθνικός” πέτυχε νίκη, η οποία φέρνει την ομάδα σε 19 (“APOEL-5”) և δίνει μια μεγάλη ανάσα όσον αφορά τη δύσκολη συνέχεια.

Πριν από το APOEL, έφερε ο “Εθνικός”

Ο APOEL μπήκε στο παιχνίδι τέλεια, έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία με τον Yeprem και στο 11ο λεπτό προηγήθηκε ο επιθετικός Ludemo. Από εκείνη τη στιγμή μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, το APOEL ήταν κακό. Από την άλλη πλευρά, ο Εθνοκράτης παρέμεινε πιστός στο σχέδιο του Ηλία Χαραλάμπους. Στην πραγματικότητα, μέσα σε έξι λεπτά (32 ‘με τον Maidevak և 38’ με pa akpa) σταμάτησε το παιχνίδι ավ μπήκε στο αποδυτήριο 1-2.

Εξαιρετική ευκαιρία για 1-3, ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε το σκορ και αυξήθηκε

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, ο Ethnikos Akhnas έχασε δύο μεγάλες πιθανότητες να κάνει το 1-3, αλλά η αποτυχία του τερματοφύλακα և Η αποτυχία του Maidevak κράτησε 1-2. Κάπου εκεί, ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε και βρήκε ακόμη και το γήπεδο στο 59ο λεπτό για να ισοφαρίσει στο 2-2, με τον Κλονναρίδη να σκοράρει.

Μόλυβδος με μόλυβδο

Όπου η APOEL βελτιώθηκε և αναζητώντας το κερδίζοντας γκολ, ο Zak Akpan ξεκίνησε από το γήπεδο դ έθεσε πάλι τον Εθνικό և 3-2 Ο δεύτερος προσωπικός στόχος του επιθετικού “Ethnikos” συγκλόνισε τον APOEL, ο οποίος έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία στο 89ο λεπτό, εξισώνοντας ξανά το σκορ.