Σούπερ εξοργισμένος για τη Σαλαμίνα στο τέλος του Νικολάου

Η Νέα Σαλαμίνα, παρά την επιστροφή 1-0, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να γιορτάσει μια μεγάλη νίκη εναντίον του Ερμή.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ερμής ήταν καλύτερος από τη Νέα Σαλαμίνα, δημιούργησε πολύ καλές ευκαιρίες και ήταν χαρούμενος που πήρε το προβάδισμα στο 38ο λεπτό.

Η Κύπρος έφτασε ψηλά και νίκησε τον Weselowski. Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία, αλλά μετά από έλεγχο από το VAR, ο στόχος θεωρήθηκε φυσιολογικός, καθώς ο Κύπριος επιθετικός καλύφθηκε.

Στο 82ο λεπτό, η Σαλαμίνα απάντησε στην μπάλα που έλαβε από το πρώτο μέρος, և τερμάτισε το παιχνίδι με ένα δικό του γκολ. Μετά το πέρασμα στην περιοχή του Ερμή, ο Danilo έκανε το πρώτο σουτ και έπειτα η μπάλα έφτασε στο Cindybe και μετά εμφανίστηκε στο δίχτυ 1-1.

Με σκορ 92 + 2, η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να νικήσει και να γιορτάσει μια μεγάλη νίκη. Ο Νικολάου νίκησε τον Κέικ μέσα στο χώρο με σκορ 1-2, όπου ήταν το τελικό αποτέλεσμα.