Σταμάτησαν το Ebape μόνο με E lasso (vid)

Το αστέρι Kilian Ebape έλαμψε στη Βαρκελώνη. Ο νεαρός Γάλλος έπαιξε ένα καταπληκτικό παιχνίδι և Paris 4: Κέρδισε 1 πόντο έναντι της “Μπαρτσελόνα”, η οποία σφραγίζει κυρίως την πρόκριση.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 14ο λεπτό, όταν ο Griezmann μπήκε στην περιοχή και δεν μπόρεσε να τοποθετήσει τον Navas από το πλάι. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ebape βρήκε τον Icardi, ο οποίος έκανε ένα λάθος από την ιδανική του θέση όταν τελικά έκοψε τον Pedri. Στο 26ο λεπτό, ο De Jong έπεσε στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε ένα πέναλτι. Η VAR είδε ότι πραγματοποιήθηκε η σύνδεση του Kibebe με τον Ολλανδό μεσαίο և Messi. Ο Αργεντινός δεν άφησε χώρο για τον Kaylor Navas και έκανε το σκορ 1-0.

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android για Android Տ ΕΔΩ για iOS

Λίγα λεπτά αργότερα (29 ′) Ο Μέσι ενήργησε με τεράστια ενέργεια, εξισώνοντας τον Ντέμπλε, ο οποίος δημιούργησε μια αδύναμη ευκαιρία. Το Παρίσι ισοφάρισε στο 32ο λεπτό.

Ο Pique απέτυχε να κόψει και ο Ebabe έχασε εντυπωσιακά, εκτελεσμένος με δύναμη 1-1. Στο 35ο λεπτό, ο Kurzawa αδειάστηκε από τον Pique, αλλά δεν μπόρεσε να φιλοξενήσει τον Ter Stegen. Ο αγώνας είχε έναν εξαιρετικό ρυθμό, και στο 37ο λεπτό, η «Βαρκελώνη» απείλησε. Ο Griezmann έκανε τον αγώνα, απλώς το πέταξε έξω. Στον επόμενο γύρο, ο Ken χτύπησε και ο Ter Stegen έκανε το κόρνερ. Ο Icardi ηγήθηκε της μπάλας μετά το τέρμα στο 45ο λεπτό.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου (47 ′), ο Ebape απείλησε με μακρύ σουτ, το οποίο δεν βρήκε γκολ.

Στα 50. Οι παρισινοί παίκτες συνδυάστηκαν εντυπωσιακά με τον Ken για να βάλουν την μπάλα, για να αντιμετωπίσουν τον Alba և Ter Stegen με δυσκολία να το βγάλει έξω. Στο 59ο λεπτό, η Μπαρτσελόνα έκανε λάθος στην ιδανική θέση, αλλά ο Μέσι έστειλε την μπάλα στον τοίχο. Αμέσως μετά, η “Μπαρτσελόνα” ζήτησε από τον Κέν να διορίσει ένα πέναλτι στο παιχνίδι με τον “Kuipers”, δείχνοντας ότι ο αγώνας θα συνεχιστεί. Στο 65ο λεπτό ο Florenzi μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά: κόψτε την μπάλα μέσω του Ebape, κάνοντας 1-2. Ο Γάλλος έκανε ό, τι ήθελε να κάνει η Μπαρτσελόνα և Στο 68ο λεπτό, πέρασε στο Desti σαν κώνος, αλλά απέτυχε να νικήσει τον Ter Stegen. Τέλος, το σκορ ήταν 1-3 στο 70ο λεπτό, όταν ο Ken έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ με κεφαλιά μετά από ένα σκληρό φάουλ. Ο Ντέμπλε, στο 76ο λεπτό, έκανε τον αγώνα, αλλά χτύπησε. Έξι λεπτά αργότερα, ο Navas πέρασε την μπάλα παράλληλα με το γκολ και κατέληξε με ένα γκολ στον Griezmann. Στα 85 μέτρα, ο Ebape έβαλε τον πάγο σε μια μαγική βραδιά. Το Παρίσι πήγε εναντίον, ο Ντράξλερ έδωσε στον νεαρό Γάλλο, գերազանց τελείωσε το σκορ άριστα και έφτασε στο 1-4.

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ. Ter Stegen, Dest (71’Minjeta), Pique (78’Puts), Langley, Alba, Busquets (78’Pjanic), De Jong, Pedri (78 ‘Trinkao), Messi, Griezmann (85’Braithwaite), Debele

ΠΑΡΙ: Navas, Florence (89 ‘Kerr), Marcinios, Kimbebe, Kurzawa, Gage (46’ Herrera), Paredes, Ken (84 ‘Danilo), Verratti (73’ Draxler), Ebape, Icardi.

Πηγή: aek365.org