Στην Ιταλία είναι η κα Γιουβέντους. |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Μετά από μια σύγκρουση με τον Πόρτο στο Champions League, η Γιουβέντους ήρθε μαζί και επέστρεψε στα αποτελέσματα νίκης σε εγχώριους αγώνες – Κέρδισε 0-0 πλεονέκτημα έναντι της Crotone.

Ο πρωταγωνιστής της «Γριάς» που ανέβηκε στην τρίτη θέση στη Serie A ήταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος ξεπέρασε τον αγώνα με τα δύο του γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Μετά το σουτ του Άλεξ Σάντρο, ο Πορτογάλος άνοιξε το σκορ με κεφαλίδα με κλειστή κεφαλίδα, ενώ στα μισά του παιχνιδιού έφτασε ξανά στο δεύτερο γκολ με το κεφάλι του, σκοράροντας εύκολα 2-0. Με τους δύο στόχους του, ωστόσο, ο Κριστιάνο πήρε το αίμα του για τη μοναδική ευκαιρία που είχε πετάξει στο παρελθόν στα σκουπίδια, αποτυγχάνοντας μπροστά από ένα κενό δίχτυ.

Στον αγώνα επιστροφής, η ΜακΚίννεϋ αύξησε το σκορ στο 3-0 με ένα μικρό σουτ στο 66ο λεπτό.

Λεπτομερές πρόγραμμα της 23ης συνάντησης.