Στην κορυφή, μέσω της εποχής του «ποδιού της Θάσου Μάρκου»

Ο Henning Berg δώρισε το κύριο πουκάμισο στον Marco Popepi, ο οποίος τον ευχαρίστησε για πρώτη φορά με ένα «χρυσό» γκολ.

Η Ομόνοια συνεχίζει να ανεβαίνει. ” Οι Πράσινοι κέρδισαν πολύ ευκολότερα από ό, τι έδειξε ο ENP στο τελικό 1-0 στο Παραλίμνι, ανέβηκε στο ρετιρέ του τραπεζιού του τουρνουά και περιμένουν το αύριο αποτέλεσμα του Apollon για να συντάξει την έκθεση του 21ου αγώνα. Ο Τσέποβιτς άνοιξε το σκορ με ένα μεγάλο σουτ στο 80ο λεπτό, αναγκάζοντας ταυτόχρονα την ENP στην πρώτη ήττα της το 2021.

Η εξέλιξη του αγώνα

Στη μέση του παιχνιδιού, η Ομόνοια ήταν σαφώς ανώτερη. Οι πράσινοι κράτησαν την μπάλα, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να σβήσουν την υπεροχή τους με το γκολ.

Η ομάδα του Henning Burke έγινε ισχυρή στο παιχνίδι, σημειώνοντας ένα γρήγορο γκολ εναντίον του εκπαιδευμένου αντιπάλου τους για να μετρήσει τον ρυθμό. Μόνο στο δεύτερο λεπτό, ο Tiago απείλησε το γκολ του Ganchevski με τη φτέρνα του, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, οι πράσινοι προσπάθησαν να στείλουν την μπάλα στο δίχτυ με διαφορετικά μέσα, αλλά μάταια.

Ο Tiago, ο epovi ուլիս ուլիս Ο Papulis προσπάθησε να χτυπήσει τον τερματοφύλακα των οικοδεσποτών και ο Sivu χτύπησε το κεφάλι του.

Από την άλλη πλευρά, το ENP έκλεισε στη μέση του γηπέδου, οι γραμμές έκλεισαν, έπαιζαν αντεπιθέσεις. Οι επισκέψεις στην περιοχή του Fabiano ήταν ελάχιστες: ακίνδυνες.

Η Ομόνοια ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια καλή ευκαιρία, ο Παπόλης χτύπησε και ο Γκάντεφσκι κυνηγήθηκε με δυσκολία.

Η ομάδα της Λευκωσίας συνέχισε να ελέγχει τον αγώνα, γυρίζοντας την μπάλα στην περιοχή ENP, αλλά δυσκολεύτηκε να πιέσει μια περιοχή.

80 λεπτά πριν από το τέλος του παιχνιδιού և 64% έλεγχος της μπάλας υπέρ της Ομόνοια, և χτυπήματα επιστροφής: 8 (Gadski) – 2 (Fabiano), οι Πράσινοι προσπάθησαν την τελευταία αντεπίθεση τους և ανταμείφθηκαν.

Στο 80ο λεπτό, ο Γκόμετ συνειδητοποίησε τη γωνία, ο Vitor κατευθύνθηκε προς τη δεύτερη θέση και ο C epovich έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ 0-1 με ένα κλειστό σουτ.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, και οι δύο ομάδες έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία. Ο Λοΐζου σκόραρε το τερματικό, και ο Φάμπιανο κράτησε το σκορ 0-0 για την Ομόνοια στο 1ο λεπτό με ένα υπέροχο λάκτισμα απόκρισης.