Στην United, το κίνητρο για να φτάσετε στην κορυφή

Για το 17ο παιχνίδι της Αγγλικής Πρέμιερ Λιγκ, το “Aston Villa” φιλοξενείται από το “Manchester United” στο “Old Trafford”.

1385. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άστον Βίλα FC 22:00 (Old Trafford)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Χρειάστηκε 93 λεπτά από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για να σπάσει την αντίσταση των “Wolves”, κερδίζοντας 1-0 με το γκολ του Rasford. Αυτή ήταν η 9η νίκη των “Red Devils” φέτος, η οποία, σε συνδυασμό με το “δώρο” που τους δόθηκε χθες από το Newcastle (0-0 – “Liverpool”), τους αύξησε σε -3. Έτσι, έχουν μια μεγάλη ευκαιρία να πιάσουν την Λίβερπουλ στην πρώτη θέση με 33 πόντους εάν το χρησιμοποιήσουν απόψε.

Ειδήσεις αγώνων: Μακροχρόνια J ons (αμυντικά) և Rojo (πίσω). Η συμμετοχή του Lideloff (διαμεσολαβητής) είναι αμφισβητήσιμη.

Πιθανή σύνθεση. De Gea, Van Bisaka, Maguire, Baiji, Teles, Matic, Pogba, Fernandez, Rasford, Greenwood, Cavan.

Βίλα Aston: Κατάφερε να αποφύγει την ισοπαλία 1-1 με τον Stamford Bridge, παραμένοντας αήττητος για το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι (3-2-0). Οι άντρες του Dean Smith είδαν την Chelsea να έχει το προβάδισμα στο 34ο λεπτό, αλλά δεν φοβήθηκαν, πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο αγώνας τελείωσε με το σημείο επαφής. Αλ Γκάζι. Στη συνέχεια, οι ευκαιρίες ήρθαν και από τις δύο πλευρές, και οι «χωρικοί» είχαν ακόμη και ένα μακρύ σουτ από τον McGinn. Αφού το σκορ δεν άλλαξε, οι δύο ομάδες συμφώνησαν τελικά 1-1.

Ειδήσεις αγώνων: Τρεζεγκέτ (ακραία) և Έφυγε η Μπαρκλέι (μεσαίο). Ο Λάνσμπερι, που δεν υπολογίζεται από τον Ντιν Σμιθ, βγήκε. Ming (αμυντική) և Wesley (προς τα εμπρός) επιστροφή.

Πιθανή σύνθεση. Martinez, Target, Consa, Mings, Cass, McGinn, Louise, Traore, Grillis, El-Gazi, Watkins.

Ιστορικό: Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει κερδίσει έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της εναντίον της Aston Villa στο Old Trafford. Στον 7ο και τελευταίο αγώνα, οι δύο ομάδες έπαιξαν ισοπαλία.

01.12.19 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 2: 2:
16.04.16 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 1: 0:
04.04.15 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 3: 1:
29 Μαρτίου 2014 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 4: 1:
22.04.13 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 3: 0:
15.04.12 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 4: 0:
01.02.11 Πρέμιερ Λιγκ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Βίλα Aston: 3: 1:

15 ευρώ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΔΩΡΟ:Επωφεληθείτε από το μπόνους € 15 κάθε σαββατοκύριακο.