Στον Κόλπο των Έξι, το APOEL … παίζει τον ρόλο του Γκάρνερ

Η APOEL νίκησε τη Νέα Σαλαμίνα με 3-1 στο ΣΓΠ για το 25ο παιχνίδι του πρωταθλήματος.

Το ναυτικό αυξήθηκε 30 βαθμούς μετά από τρεις βαθμούς, ενώ το κόκκινο και το λευκό παρέμειναν στους 26 βαθμούς.

Το Blues τέθηκε σε ισχύ στον αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό. Ο Clonaridis πήρε την μπάλα στην περιοχή του αντιπάλου, η μπάλα έφτασε στον Γκάρνερ, ο οποίος πήρε τον έλεγχο, και μετά χτύπησε για 1-0.

Δύο λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η APOEL έκανε τη διαφορά δύο γκολ. Ο De Vincenzo έκανε φάουλ, headed Ο Garner με επικεφαλής τον Weselowski 2-0, το οποίο ήταν αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στον αγώνα επιστροφής Գ Ο Γκάρνερ σημείωσε χατ-τρικ στο 51ο λεπτό σε σύντομο χρονικό διάστημα. Μετά το όμορφο πέρασμα του Zahid, ο επιθετικός του APOEL κατέλαβε την μπάλα, προσποιήθηκε ότι έφτασε στο 3-0.

Στο 62ο λεπτό, η Νέα Σαλαμίνα μείωσε το σκορ. Ο Wagner έπαιξε το παιχνίδι, ο Ujo έστρεψε ανεπιτυχώς και το δεύτερο γκολ, η μπάλα έστειλε την μπάλα στο δίχτυ 3-1, το οποίο θα έπρεπε να ήταν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!