Στους πρόποδες της εθνοτικής (!) Η Ομόνοια είναι πάνω

“Ομόνοια” στο 20ο παιχνίδι του πρωταθλήματος 2: Κέρδισε πλεονέκτημα έναντι του “Εθνικού” με σκορ 0, έφτασε τους 40 πόντους միասին μαζί με τον Απόλλωνα ανέβηκε στην κορυφή του τραπεζιού του τουρνουά.

Οι Πράσινοι έκαναν το καθήκον τους και κατάφεραν να κερδίσουν χάρη σε δύο εθνικούς στόχους. Στο 14ο λεπτό, ο Γκόμεζ σημείωσε ένα γκολ με τον Ντέιβισον, χωρίς να το αφαιρέσει σωστά, στέλνοντας την μπάλα στο γκολ της ομάδας του.

Το δεύτερο γκολ του τριφυλλιού δεν φαινόταν καλό πριν από το δεύτερο γκολ, καθώς οι οικοδεσπότες των δύο γηπέδων έπρεπε να εγγραφούν σε αρκετούς γύρους. Στο 82ο λεπτό, οι οικοδεσπότες “κλειδώθηκαν” ξανά το τρίγωνο με το δικό τους στόχο του “Εθνικού”. Ο Γκόμεζ ξέσπασε, ο pa akpan έβαλε το πόδι του κάτω, η μπάλα άλλαξε πορεία και μπήκε στο δίχτυ.

Το Www.kerkida.net ήταν με το GSP.

Κέντρο …

5΄ Η Ομόνοια έχει την μπάλα σε πέντε λεπτά!

6΄ Η Ομόνοια κάνει φάουλ, σαν γωνία. Πίσω από την μπάλα βρίσκεται ο Kiko, ο οποίος έχει καλά σουτ.

Στην πρώτη παρτίδα, η θανατική ποινή αφαιρέθηκε από τη γωνία της Εθνικής Άμυνας.

7΄ Η εθνική ομάδα αφαιρεί την μπάλα από την επικράτειά της.

Το παιχνίδι μας στη βροχή …

13΄ Η εθνοτική ομάδα υπερασπίζεται καλά … Η Ομόνοια περπατά στην περιοχή Μπογκαντίνοφ.

14΄ ΓΚΟΛ Ομόνοια, παράξενα 1-0. Στο σταυροδρόμι του γαμέτη στην καρδιά της περιοχής, ο Ντέιβισον έκανε λάθος στέλνοντας την μπάλα πίσω αντί να την στείλει πίσω. Ο Μπογκαντίνοφ εξεπλάγη και δεν μπορούσε να ανταποκριθεί Η μπάλα διασχίζει την μπάλα

19΄ Το άμεσο σφάλμα του Χριστόφη έξω από την περιοχή του Φάμπιανο, έξω. Το σουτ του κυπριακού ποδοσφαιριστή του “Εθνικού” ήταν καλό.

27 επιστροφή του rimiTzionis στην περιοχή, η άμυνα του Εθνικού καταργήθηκε.

31 ‘Κίτρινη κάρτα για τους Lufts για φάουλ στον Mario Elias στο κέντρο.

40΄ Εργασία για την Εθνική Ακμή.

Η γωνία δεν έφερε τίποτα για τους επισκέπτες.

43 ‘Αριστερή περιοχή για την Ομόνοια. Σε καλή θέση για τον σταυρό.

Η μπάλα κλωτσείται εκτός παιχνιδιού.

Τέλος του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε χωρίς καμία αλλαγή.

47΄ Η δυνατότητα της Ομόνοιας“Ο Boak πυροβόλησε από την πλευρά, αλλά ο Bogadinov έσωσε.

54΄ Το παιχνίδι δεν είναι καλό.

Η έντονη βροχόπτωση συνεχίζεται.

57΄ Ο Γκόμεζ λαμβάνει κίτρινη κάρτα για φάουλ στο Κοστόσσκι στη μέση.

58΄ Παρακολουθούμε αρκετούς γύρους τόσο σε καυτά σημεία όσο και σε μέτρια παιχνίδια. Το “Ομόνοια” πήρε το προβάδισμα, αλλά το 1-0 παραμένει υγρό.

62 ‘Καλό μέρος για την Ομόνοια, έξω από τον Εθνικό.

Άμεση εκτέλεση από τον Gomez, έξω.

70΄ Τα τελευταία 20 λεπτά, παραμένει 1-0 από το 14΄.

Η βροχή σταμάτησε στο ΣΓΠ.

74΄ Κίτρινο Κυπριανού για φάουλ.

75΄ Ο Κίκο έπεσε στην περιοχή ζητώντας ένα πέναλτι. Υπάρχει ώθηση από τον Περατικό στον Κίκο. Ήταν προφανές κατά την πρώτη επανάληψη. Ο Κύπριος ποδοσφαιριστής του “Ethnikos” δεν πήγε στη μπάλα.

77΄ Τριπλή αλλαγή Berg. Mesa ,, ,, Thiago και Loizu. Σιώνες, Μπουκ և Άσαντ έφυγαν από το γήπεδο.

82΄ Μεγάλος γύρος για τον Εθνικό. Ο Pa Apa αποφεύγει τον Fabiano, αλλά κάμπτει ελαφρώς αλλά σουτάρει μέσα στο κουτί για να σώσει τους Lufts.

83 ‘Η μπάλα κλωτσείται εκτός παιχνιδιού. Ο Peratikos κάνει μια κούνια και το χτυπάει … Η μπάλα πηγαίνει για τον Gometh.

86΄ ΓΚΟΛ Ομόνοια πάλι με δικό της γκολ – 2-0. Ο Gometh κάνει φάουλ, η μπάλα πηγαίνει για τον Zakpas. Ένας γύρος σαν το πρώτο γκολ.