Στο τέλος, τονίστηκε, αλλά η Ανόρθωση κατάφερε να το κάνει

Με τους στόχους της Kvilita և Kaltsa, ο “Αντόρης” επικράτησε της Καρμιώτισσας 2 στο παιχνίδι που έληξε το 22ο παιχνίδι του πρωταθλήματος. 1 στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”.

Η Αμμόχωστος σημείωσε 43 πόντους και Πολεμίδια 17 πόντους.

Η Ανόρθωση κατάφερε να πάρει το προβάδισμα πολύ γρήγορα. Στο 7ο λεπτό, ο αμυντικός της Karmiotisa έκανε ένα λάθος, ο Perez και ο Kvilitaya το εκμεταλλεύτηκαν, ο τερματοφύλακας σκόραρε 1-0.

Στο 28ο λεπτό, η “Μεγάλη Κυρία” σημείωσε το δεύτερο γκολ. Ο Ντάισβιλ γέμισε, ο Καλτσάς μέσα στην περιοχή, έπεσε και έφτασε στο 2-0.

Η Καρμιώτισσα είχε ένα γκολ, σημείωσε ένα γκολ, αλλά ακυρώθηκε από το παιχνίδι.

Եւ 81 λεπτά μετά την επανάληψη, η Καρμιώτισσα δέχτηκε ένα πέναλτι από τον Γαλιτσιού κατά την ανατροπή του Χατζιβιλάση. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Chase, ο οποίος νίκησε τη Loria 2-1, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!