Στόχοι που “έβλαψαν” | Νέα

Σε 33 εντός έδρας παιχνίδια (31 և 2 κύπελλα) σε εγχώριους αγώνες, η Ομόνοια έχει παραχωρήσει τέσσερις ήττες (τρεις στο πρωτάθλημα և μία στο κύπελλο) με δύο κοινούς παρονομαστές.

Το πρώτο είναι ότι προήλθαν από γκολ del (ή) καθυστερήσεις τα τελευταία δέκα λεπτά. 0-1 Օ ոս Օ Օ խաղում ա իմ 1-2 1-2 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1: -1 -1 -1 -1 ::::: ::::::::::::::: Απόλλωνα στο 92ο λεπτό.

Ο δεύτερος κοινός παρονομαστής είναι ότι αυτοί που σκοράρουν αυτούς τους στόχους είναι είτε επιθετικοί (Wagner, Benshop) είτε αριστερά (Manrik, Sampala). Ένας άλλος στόχος που «πονάει» την Ομόνοια, ακόμη και αν δεν οδηγούσε σε ήττα, πληροί τα συγκεκριμένα κριτήρια.

Στις 9 Ιανουαρίου, για το 19ο παιχνίδι, στο 92ο λεπτό, η AEL εξισώνει το “τριφύλλι” με τον Μάιο (επιθετικός) – τη χρονική στιγμή που κέρδισε την περασμένη Δευτέρα (στην πραγματικότητα στο ίδιο σπίτι) և Benshop…