Συμβιβασμός և σε κάποιο βαθμό για τη Νέα Σαλαμίνα … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η Νέα Σαλαμίνα και η Καρμιώτισσα έδωσαν ισοπαλία 1-1 για τον 7ο αγώνα του δεύτερου γκρουπ των πλέι-οφ του Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Panjipros, που έληξε στην Αμμόχωστο.

Η Νέα Σαλαμίνα σημείωσε 34 βαθμούς στο γκρουπ, ενώ η Καρμιώτισσα παρέμεινε στην τελευταία θέση με 23 πόντους.

Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Wagner άνοιξε το σκορ για τους οικοδεσπότες στο 40ο λεπτό, παίρνοντας με επιτυχία το πέναλτι, και ένα λεπτό αργότερα η Καρμιώτισσα εξισορρόπησε το σκορ του Ρόμο.

Εντεκα.

Νέα Σαλαμίνα (Χ. Μιχαήλ): Kisas, Sergio, Kamisoko, Duventru (80 ‘Picis), Wagner, Osey (80’ Free), ou Ukalas, Nicolaou (46 ‘Breno), Christoforou, Confe, Sanko (68’ Varela).

Καρμιώτισσα (Γ. Πόντικος). Kittos, Efstatio, Romo (88 ‘Dimitriou), Christophe, Perez (80’ Duarte), Ι. Sassi (80 ‘M. Sassi), Hajivasilis, Christou, Kapsos, Herkovic (59’ Komodikis), Neofitu (88 ‘Savva),

Σκόρερ:: 40 ‘Βαγόνια / 42’ Romo.

Κίτρινος:60 “Sanko, 67” Kamisoko, 86 “Christoforou / 7” Pontikos, 55 “Κάψος, 59” Neofitu, 69 “I. Σάσι.