Συμπλήρωση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Ekuban, Twumasi, Bukari, Yeboah στο στόχο για αντίστοιχους συλλόγους – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, Ζωντανά σκορ, Αποτελέσματα

Ο κορυφαίος ιστότοπος ποδοσφαίρου της Γκάνας σας προσφέρει την απόδοση των παικτών της Γκάνας σε όλο τον κόσμο καθώς συνεχίζεται η ποδοσφαιρική σεζόν 2020/21.

Κάθε σαββατοκύριακο ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom σας φέρνει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Patrick Twumasi σημείωσε το τρίτο γκολ του πρωταθλήματος στη Bundesliga II την Κυριακή, με νίκη 5-2 στο Ανόβερο στο Nurnberg.

Γουάνα εμπρός Ρichard Yeboah ήταν στο στόχο της Ντιναμό Δρέσδης στη συναρπαστική νίκη τους έναντι του Κάιζερσλαουτερν στη Μπουντεσλίγκα III το Σάββατο

Osman Bukari | ήταν στο στόχο για τη βελγική ομάδα Gent στην νίκη τους με 3-0 επί του Leuven

Καλέμπ Εκουμπάν σημείωσε η νίκη της Trabzonspor με 2-1 επί της Genclerbirligi

Ακολουθεί μια περιεκτική έκθεση για την απόδοση των παικτών στο εξωτερικό

ΑΓΓΛΙΑ

Στο Αγγλικό Πρωτάθλημα, Albert Adomah έκανε μια σύντομη εμφάνιση για το QPR με την ήττα 1-0 από τον Ντέρμπι

Στο Κύπελλο FA, Τόμας Παρτέι βγήκε από τον πάγκο για να παίξει 33 λεπτά για την Άρσεναλ καθώς έχασε 1-0 από τη Σαουθάμπτο

Αντρέ Ayew βρισκόταν στον πάγκο καθώς η Σουόνσι Κτιτι έριξε το Νότινγχαμ 5-1

Ταρίκ Φόσου έπαιξε 90 λεπτά για τον Μπρέντφορντ με την ήττα 3-1 από τη Λέστερ Σίτι

Ντάνιελ Αμάρτι έπαιξε το πλήρες γκάζι για τη Λέστερ Σίτι στη νίκη

ΙΤΑΛΙΑ

Στο Serie A, Εμμανουήλ Γιάσι είδαν 79 λεπτά δράσης για τη Σπέτσια στην ήττα τους 4-3 από την AS Roma

Άλφρεντ Ντάνκαν είδε 69 λεπτά δράσης για τον Κάλιαρι στην ήττα με 1-0 από τη Γένοβα

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην Μπουντεσλίγκα, Kassim Nuhu Adams έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Χόφενχαϊμ με τη νίκη 3-0 επί της Κολ Κλ

Στο Bundesliga II, Patrick Twumasi ανέβηκε από τον πάγκο για να σκοράρει για το Ανόβερο 96 με τη νίκη 5-2 επί του Nurnberg

Hans Nunoo Sarpei είδε 20 λεπτά δράσης για τον Greuther Furth με ισοπαλία 3-3 εναντίον του Ντίσελντορφ

Christopher Adjei-Antwi είδε 28 λεπτά δράσης για τον Πάντερμπορν με τη νίκη 1-0 επί του Wurzburger Kickers

Ransford Yeboah ήταν στο στόχο για την Dynomo Dresden με τη νίκη 4-3 επί της Kaiseslautern

ΓΑΛΛΙΑ

Στο Ligue I, Αλέξανδρος Τζίκου έπαιξε 90 λεπτά για το Στρασβούργο με ισοπαλία 1-1 εναντίον της Ντιζόν

Τζον Μπόι ήταν σε δράση για τον Metz με τη νίκη 2-0 επί της Nantes

Στο Ligue II, Alidu Seidu έκανε μια σύντομη εμφάνιση στο παιχνίδι του Κλερμόντ ενάντια στην Auxerre που κέρδισε με ένα μόνο γκολ

Νικόλαος Οπόκου και Εμμανουήλ Λομοτέι και οι δύο εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για την Amiens με την ήττα τους 4-2 από την Paris FC

Ebenezer Assifuah ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 28 λεπτά για τον Pau με την ήττα 1-0 από την Troyes

ΑΥΣΤΡΙΑ

Στο Tipico Bundesliga, Kennedy Boateng έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Ριντ στην ήττα με 1-0 από την Αυστρία Βιέννη

ΒΕΛΓΙΟ

Ντάουντα Μωάμεθ ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 13 λεπτά για τον Anderlecht, καθώς έφτασαν ενάντια στο Waasland-Beveren στο σπίτι

Opoku Ampomah έκανε μια σύντομη εμφάνιση στο παιχνίδι της Αμβέρσας εναντίον της Οστάνδη που έχασε με 2-1

Ντάνιελ Οπάρε είδε 69 λεπτά δράσης για τον Waregem καθώς έχασε 3-0 από την Beerschot

Osman Bukari | σημείωσε για τη Γάνδη στη νίκη της με 3-0 εναντίον της Λεβέν

Κάμα Σόουα επίσης εμφανίστηκε στο παιχνίδι για το Leuven

ΚΥΠΡΟΣ

Ο Μπέντζαμιν Ακότο είδε 90 λεπτά δράσης για τη Ντόξα καθώς έχασε 3-1 από την ΑΕΛ Λεμεσού

ΑΙΓΥΠΤΟΣ

Ο John Antwi ήρθε ως υποκατάστατος για να παίξει 34 λεπτά για τις Πυραμίδες στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Smouha

ΙΣΡΑΗΛ

Εμμανουήλ Μποτάνγκ είδε 17 λεπτά δράσης για τον Χάποελ Τελ Αβίβ με ισοπαλία 2-2 εναντίον της Χάποελ Χάιφα

Έλβις Σάκι ήταν σε δράση για τη Μακάμπι Πετάχ Τίκβα με τη νίκη 2-1 επί της Άσντοντ

Mohammed kamaheni έπαιξε 90 λεπτά για τον Ashdod στο παιχνίδι

Eugene Ansah έπαιξε 76 λεπτά για τη Σμόνα στην ήττα με 2-0 από την Beitar Jerusalem

Godsway Donyoh βγήκε από τον πάγκο για να παίξει 14 λεπτά για τη Μακάμπι Χάιφα με τη νίκη 3-0 επί του Σάχιν

ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Regy Ofosu είδε 74 λεπτά δράσης για τον U Craiova με ισοπαλία 1-1 εναντίον του Vitorul Constanta

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ

Σαμουήλ Οουσου διήρκεσε 88 λεπτά στο παιχνίδι για τον Al Ahli SC καθώς κατέγραψε νίκη με 2-1 εναντίον του Al-Ettifaq

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Στο PSL, τερματοφύλακας του Ορλάντο Πειρατές Ρίτσαρντ Οφόρι κράτησε ένα καθαρό φύλλο εναντίον της πρώην ομάδας του, Maritzburg, με τη νίκη τους στο 1-0

Στον Edwin Gyimah παρουσιάστηκε η κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι Black Leopards εναντίον της Chippa United που έχασε με 3-0

ΕΛΒΕΤΙΑ

Στο Σούπερ Λιγκ, Lawrence Ati-Zigi ήταν στη θέση του St Gallen καθώς έχασε 1-0 από το Λουγκάνο

Στο League Challenge, Ransford Selasi είδε 45 λεπτά δράσης για τους Kriens στη νίκη τους με 1-0 επί της Xamax

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Γκάνα ντουέτο Gideon Mensah και Abdul Mumin | και οι δύο εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για την Vitoria Guimaraes εναντίον του Famalicao

ΤΟΥΡΚΙΑ

Στο Super Lig, Καλέμπ Εκουμπάν σημείωσε η νίκη της Trabzonspor με 2-1 επί της Genclerbirligi

Οι Afriyie Acquah και Benjamin Tetteh εμφανίστηκαν Νέα Malatyaspor παιχνίδι εναντίον της Γαλατασαράι που έχασε με ένα μόνο γκολ

Bernard mensah ήταν σε δράση για τον Μπεσίκτας με τη νίκη με 2-1 επί της Γκόζπεπε