Συμπληρωματική απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό: Ο Salisu κάνει το ντεμπούτο του EPL για το Southampton καθώς ο Kudus επιστρέφει στον τραυματισμό – Γκάνα Τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, ζωντανά σκορ, αποτελέσματα

Κάθε Σαββατοκύριακο ο Ευρωπαίος ειδικός ποδοσφαίρου Herbert Boakye Yiadom σας παρουσιάζει μια ολοκληρωμένη έκθεση σχετικά με την απόδοση των παικτών της Γκάνας στο εξωτερικό στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους.

Γκάνα παίκτες στο στόχο αυτό το Σαββατοκύριακο

Μωάμεθ Κούντους επέστρεψε στη δράση για την Ajax με τη νίκη 2-0 επί της Ηρακλής

Yaw Yeboah σκόραρε για Wisla στην ισοπαλία 1-1 εναντίον του Slask Wroclaw στην Ekstraklasa

Σάμουελ Τέτεχ ανέβηκε από τον πάγκο για να σκοράρει για τον St.Polten

Κάμα Σόουα σημείωσαν για τη Leuven στη νίκη τους με 3-1 επί του Kortrijk

Emmanuel AsantΉταν στο στόχο για την Ομόνοια με τη νίκη 2-0 επί του Έρμι

Ακολουθεί μια περιεκτική έκθεση για την απόδοση των παικτών στο εξωτερικό

ΑΓΓΛΙΑ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, Μωάμεθ Salisu έκανε την πρώτη του εμφάνιση στην Πρέμιερ Λιγκ για τη Σαουθάμπτον στην ήττα με 2-1 από τους Γούλβς

Τόμας Παρτέι έχασε τη νίκη της Άρσεναλ 4-2 επί της Λιντς Γιουνάιτεντ λόγω τραυματισμού

Ντάνιελ Αμάρτι εντυπωσιάστηκαν στο παιχνίδι για τη Λέστερ Σίτι καθώς κατέγραψαν νίκη 3-1 επί της Λίβερπουλ το Σάββατο.

Διήρκεσε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού για το Foxes

Τζόρνταν Άιγου έπαιξε πλήρες γκάζι καθώς το Crystal Palace έχασε 3-0 από τον Μπέρνλι στο σπίτι

Τζέφρι Σλέππ έχασε το παιχνίδι λόγω τραυματισμού

Στο Πρωτάθλημα, Andy Yiadom είδε 15 λεπτά δράσης στην ήττα του Ρέντινγκ με 2-1 από τον Μίλγουολ

Tarique Fosu είδε 27 λεπτά δράσης για τον Μπρέντφορντ καθώς έχασε 2-0 από τον Μπάρνσλεϊ

ΙΣΠΑΝΙΑ

Στη La Liga, Τζόζεφ Αϊντού βγήκε από τον πάγκο για να κάνει μια σύντομη εμφάνιση για τη Celta Vigo στη νίκη τους με 3-1 επί της Elche

ΙΤΑΛΙΑ

Στο Serie A, Εμμανουήλ Γιάσι έπαιξε πλήρες γκάζι για τη Σπέτσια στη νίκη τους 2-0 επί της Μίλαν

Άλφρεντ Ντάνκαν ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 12 λεπτά για τον Κάλιαρι καθώς έχασε 1-0 από την Ατλάντα

Kwadwo Asamoah ήταν στον πάγκο για τον Κάλιαρι

Στο Serie B, Kevin-Prince Boateng είδε 79 λεπτά δράσης για τη Monza στην ήττα με 2-0 από την Πίζα προτού αντικατασταθεί

Abdul Basit | ήταν στον πάγκο καθώς η Πεσκάρα έχασε από τη Βενετία 2-0

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στο Bundesligα, Kasim Adams Nuhu βρισκόταν στον πάγκο για τον Χόφενχαϊμ καθώς έχασε 2-2 εναντίον του Ντόρτμουντ

Στο Bundesliga II, Christopher Antwi-Adjeδιήρκεσα 76 λεπτά στο παιχνίδι για τον Πάντερμπορν καθώς έφτασαν ενάντια στο Ανόβερο 96

Patrick Twumasi έχασε το παιχνίδι για το Αννόβερο 96

Hans Nunoo Sarpei έπαιξε 90 λεπτά για τον Greuther Furth καθώς έφτασαν εναντίον του Hamburger SV

ΓΑΛΛΙΑ

Στο Ligue 1, Τζον Μπόι έπαιξε πλήρες γκάζι καθώς η FC Metz έχασε 2-1 από το Στρασβούργο

Αλέξανδρος Τζίκου έπαιξε 90 λεπτά για το Στρασβούργο, ενώ Majeed Waris ήταν αχρησιμοποίητο υποκατάστατο στο παιχνίδι

Στο Γαλλικό Λιγκ 2, Ebenezer Assifiuah είδε 26 λεπτά δράσης για την Pau FC με ισοπαλία 1-1 εναντίον της Paris FC

Εμμανουήλ Λομέ και Νικόλαος Οπόκου και οι δύο εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για τους Amiens καθώς έφτασαν ενάντια στη Γκρενόμπλ

Salis Abdul Samed | έπαιξε 11 λεπτά για το Κλερμόντ με τη νίκη 1-0 επί της Chambly

ΑΛΒΑΝΙΑ

Dennis Dowuna και Ράντι Ντούμπουρ ήταν σε δράση για το Skenderbeu καθώς έχασαν 2-0 από την Teuta

Abbey Agbodzie βρισκόταν στον πάγκο για το Skenderbeu

Ρίτσαρντ Ντάνσο έπαιξε 53 λεπτά για τον KF Tirana στην ήττα με 2-0 από τον Kukesi

Isaac Gyamfi γαποσπάστηκε από τον πάγκο για να εμφανιστεί στο παιχνίδι για τα Τίρανα

Μπέντζαμιν Αγκάρε διήρκεσε 90 λεπτά στο παιχνίδι για την Apolonia Fier με την ήττα 1-0 από τη Βλαζνία

ΑΥΣΤΡΙΑ

Στην αυστριακή Bundesliga, Κόφι Μπάμπιλ έχασε το παιχνίδι Altach εναντίον της Rapid Vienna που κατέληξε σε ισοπαλία χωρίς γκολ

Ντέιβιντ Ατάνγκα έπαιξε 90 λεπτά για τον Admira καθώς έχασε 2-1 από τον Wolfsberger AC

Kennedy Boateng έπαιξε 90 λεπτά για τον Reid με ισοπαλία 1-1 εναντίον του St.Polten

ΑΖΕΡΜΠΑΪΖΑΝ

Kwabena Owusu ήταν σε δράση για τον Qarabag καθώς έχασε 2-1 από τον Neftci Baku

ΒΕΛΓΙΟ

Στο Pro League, Kamal Sowah σημείωσαν για τη Leuven στη νίκη τους με 3-1 επί του Kortrijk

Εμμανουήλ Οκανσέι είδε 69 λεπτά δράσης για τον Kortrijk στο παιχνίδι

Ντάνιελ Οπάρε ήταν σε δράση για τον Waregem στη νίκη τους με 2-1 επί του St.Truiden

Σαμουήλ Ασαμοά δεν συμπεριλήφθηκε στην ομάδα αγώνων για τον St.Truiden

Opoku Ampomah έκανε μια σύντομη εμφάνιση για την Αμβέρσα με ισοπαλία 1-1 εναντίον του St.Leige

Ντάουντα Μωάμεθ ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 19 λεπτά για τον Anderlecht καθώς έφτασαν ενάντια στον Cercle Brugge

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Στην Parva Liga, Εμμανουήλ Τούκου έκανε το ντεμπούτο του για τον Μποτέφ Πλόβντιβ καθώς έχασε 2-0 από την Άρντα

Carlos Ohene είδε 90 λεπτά δράσης για τον Μπερόε με τη νίκη με 2-1 επί του Μποτέφ Βράτσα

Nasiru Mohammed s84 λεπτά δράσης για τη Λέβσκι Σόφια με τη νίκη 2-0 επί της Μοντάνα

ΚΡΟΑΤΙΑ

Ο πρίγκιπας Ομπένγκ Άμπεμ είδε 76 λεπτά δράσης για τον Σίμπενκ στην ήττα με 1-0 από την Γκόρσια

Nasiru Moro ήταν στον πάγκο για τη Γκόρσια

ΚΥΠΡΟΣ

Emmanuel AsantΉταν στο στόχο για την Ομόνοια με τη νίκη 2-0 επί του Έρμις

ΤΣΕΧΟΣ

Εμμανουήλ Αντίβι μπήκε στο παιχνίδι για τον Pribram καθώς έφτασαν ενάντια στον Opava

Kingsley Sarfo είδε 75 λεπτά δράσης για τη Λευκωσία στη νίκη τους με 3-0 επί της Καρμιώτισσας

ΔΑΝΙΑ

Στο SuperLiga, οι Francis Abu, Sulemana Kamal Deen, Isaac Atanga και Ibrahim Sadiq όλα εμφανίστηκαν στο παιχνίδι για τον Nordsjaelland με ισοπαλία 2-2 εναντίον του Vejle

Στην πρώτη κατηγορία, Κλίντον Αντίβι έπαιξε το πλήρες γκάζι για τον Έσμπιεργκ καθώς κρατήθηκαν στο σπίτι από τον Vendsyssel

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ

Άντονι Ανάν έπαιξε το πλήρες γκάζι για την Ίντερ Τούκου στη νίκη τους 2-0 επί της Μαριέχαμν

ΙΣΡΑΗΛ

Ο Mohammed Kamaheni ήταν σε δράση για τον Ashdod καθώς έφτασαν ενάντια στον Sakhnin

ΜΑΛΤΑ

Θεία narh έπαιξε το πλήρες γκάζι για την Mosta FC καθώς έχασε 2-0 από τους Hibernians

Ισαάκ Ντόου ανέβηκε από τον πάγκο για να παίξει 53 λεπτά για την Birkirkara καθώς έχασε με 2-0 από τον Hamrun

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΠΟΛΩΝΙΑ

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Gideon Mensah και Abdul Mumin | εμφανίστηκε στο παιχνίδι για την Vitoria Guimaraes καθώς έχασε το 3-1 από το Rio Ave

Alhassan Wakaso ήταν στον πάγκο για τους Guimaraes

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ

Αβραάμ Φρίμπονγκ ήταν στον πάγκο για τον Al Ain καθώς έχασε 2-1 από τον Al-Fateh

ΣΕΡΒΙΑ

Ιμπραήμ Τάνκο | βρισκόταν στον πάγκο για τον Javour καθώς πήρε έναν βαθμό εναντίον του Napredak μετά το τέλος του αγώνα με 1-1

Ράσιντ Ομπούμπι βρισκόταν στον πάγκο για τον Vozdovac καθώς έφτασαν ενάντια στην Indjija

Κατσαβίδι Regan είδε 69 λεπτά δράσης για τον Μλάντοστ με ισοπαλία 2-2 εναντίον του Ράντνικ

ΣΛΟΒΑΚΙΑ

Edmund Addo είδε 90 λεπτά δράσης για τη Senica καθώς έχασε 1-0 από την Trnava

ΕΛΒΕΤΙΑ

Lawrence Ati Zigi και Νουού Μούσα εμφανίστηκε για τον Σεντ Γκάλεν με ισοπαλία 1-1 εναντίον του Σιόν

ΤΟΥΡΚΙΑ

Godfred Donsah είδε 69 λεπτά δράσης για τον Rizespor καθώς έχασε 2-0 από τον Erzurum BB

Yaw Ackah δεν συμπεριλήφθηκε στην ομάδα αγώνα για τον Erzurum BB

Καλέμπ Εκουμπάν είδε 84 λεπτά δράσης για την Trabzonspor στη νίκη τους με 4-1 επί της Gaziantep

Joseph Paintsil έπαιξε 90 λεπτά για τον Ankaragucu στην ισοπαλία χωρίς γκολ εναντίον του Kayserispor

Τζόζεφ Ατάμα ήταν στον πάγκο για τον Kayserispor

Gilbert Koomson είδε 45 λεπτά δράσης για την Kasimpasa στη νίκη τους με 2-1 επί της Galatasaray

Ισαάκ Σάκεϊ βγήκε από τον πάγκο για να παίξει πέντε λεπτά για τον Hatayspor καθώς έφτασε εναντίον του Alanyaspor