Τέλος, ο Ολυμπιακός περνά. |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Ο Άρης ήρθε κοντά στο γκολ, αλλά η Πειρα “χτύπησε” ξανά στο τέλος, ο Μπουαλάκης έγινε ήρωας λόγω ενός τραγικού λάθους από την Questa και προκρίθηκε (1-1).

Ο Άκης Μάντζιος ευθυγράμμισε τον Άρη με σύστημα 4-2-3-1, με τον Μάνο στην κορυφή. Η Questa ήταν κάτω από την ακτίνα, η Delizisis και η Rose ήταν στο κέντρο της άμυνας, ο Sandgren και ο Sakic ήταν οι δύο κύριοι αμυντικοί. Οι Sasha և go Ego ήταν οι δύο μεσαίοι, οι Bertoglio, οι τρεις Έλληνες επιθετικοί του Mancini և Bruno Gam.

Ο Pedro Martins έθεσε κατά μέρος 4-2-3-1, αυτή τη φορά προτιμώντας 4-4-2, ενημερώνοντας την ομάδα. Ο Κρίστινσον βρισκόταν κάτω από τις ακτίνες. Ο Άνδροσος, ο Μπαν, ο Παπασταθόπουλος και ο Τσολέμπας ήταν στην άμυνα. Οι Buhalakis և Thiago Silva ήταν οι δύο μεσαίοι, ο Rancelovi աս աս Masuras ήταν οι δύο πτέρυγες, και οι Kuipers και Hassan ήταν στην κορυφή της επίθεσης.

Αγώνας:

Συχνά σε αυτά τα παιχνίδια επικρατεί η σκοπιμότητα և περιλαμβάνει τα υπόλοιπα και οι ομάδες σερβίρουν δημόσια σούπα. Ωστόσο, αυτό δεν αναφέρεται στην εκδίκηση του Άρη και του Ολυμπιακού, που μπορεί να μην έχουν παίξει τόσο ανοιχτά στις «μάχες» τους όσο έχουν συνηθίσει (έχει νόημα), αλλά από την αρχή ήταν ένας καλός ρυθμός και παλμός. Ο αρχικός ενθουσιασμός και ο στόχος ενός γκολ γρηγορότερα από δύο, που θα άλλαζε τα δεδομένα, έφεραν καλά αποτελέσματα και για τους δύο στα πρώτα δέκα λεπτά, και ο Kuipers δεν μπορούσε να χτυπήσει μετά το σουτ στο 8ο λεπτό. ωραίο σουτ του Masura και η Sasha έχασε τα πουκάμισα.

Υπήρχε μια ισορροπία (που κράτησε το σκορ υπέρ του Πειραιά, 2-1), και στη συνέχεια στο παιχνίδι, οι στροφές σταδιακά έπεσαν աստիճան κυρίως μετά από είκοσι λεπτά, մոտ το παιχνίδι πλησίαζε το μέγεθος του Ολυμπιακού, ο οποίος ήθελε να ελέγξει το κατάσταση με την μπάλα. Ο Άρης ήταν ακόμα ζωντανός για να προκριθεί · μια στιγμή ήταν αρκετή για να αλλάξει τα δεδομένα. Για να συμβεί αυτό, χρειαζόταν κάτι πιο επιθετικό από ένα φύλλο ατού για να διεκδικήσει κάτι καλό, και μόνο η βούληση του Mancini δεν ήταν αρκετή.

Η στιγμή για την οποία μιλούσαμε ήταν στο 50ο λεπτό, όταν στην εξέγερση για τον Μπερτόγλιο, ο Γκεστράνιος έδειξε τη λευκή μπάλα στον αγώνα μεταξύ των ομάδων του Άντρους και του Μπερτόγλιου, που σκόραρε σκόραρε από το σημείο πέναλτι. Ο Άρης είχε τώρα ένα εκλογικό σκορ που έπρεπε να υπερασπιστεί για σχεδόν το μισό.

Εργα:

Άρης (Μάντσιος). Questa, Pink, Delizisis, Sandgren, Sakic, Sasha, Dzego, Bertolio (68 ‘Bruno), Bruno Gama, Mancini (75’ Case), Manos (75 ‘Silva)

Ο Bushe, ο Benalua, ο Bagalianis, η Ganea, ο Mitroglou, ο Martinis παρέμειναν στον πάγκο

Ολυμπιακός (Martins). Christinson – Androussos, Ba (76 ‘Camara), Socrates, Cholebas – Buhalakis, Thiago Silva (64’ Embila), Rancelovic (64 ‘Bruma), Masuras (64’ Fortunis) – Elipras), Χασάν.

Έμειναν στον πάγκο. Tolakis, Dreger, Reabchuk և Surlis

Διαιτητής: Matthias Gestranius (Φινλανδία), Βοηθοί: Ηλίας Αλεξίας (Μεσσηνία) և Reinhart Buxbaum (Δυτική Αττική)

Τέταρτος. Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδία)

VAR: Gil Pavel (Πολωνία) և AVAR: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Ait / nias)

Πηγή: sport-fm.gr