Τέσσερα στο Dasaki / Δύο γκολ από τον Pitas, το ντεμπούτο του Papunashvili (φωτογραφία)

Ας επιστρέψουμε στις νίκες του Απόλλωνα, το οποίο κέρδισε το πλεονέκτημα 4-1 έναντι του Εθνικού. Ο Πίττας σημείωσε δύο γκολ για τα Μπλουζ, και ο Σαλάχ και ο Ματέιτ σημείωσαν ένα γκολ το καθένα από το σημείο πέναλτι. Ο Κοστόφσκι βρήκε Εθνικά Δίκτυα.

Ο Giorgi Papunashvili γιόρτασε το ντεμπούτο του με ένα μπλουζάκι Apollo. Ο γεωργιανός μέσος, ο οποίος μεταφέρθηκε στην ομάδα τον Ιανουάριο, μπήκε στον αγώνα το 83ο λεπτό. Ο Papunashvili αντικατέστησε την Pitta με τον αριθμό 19.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα έγινε στο 11ο λεπτό με τον Gakpe, ο οποίος έκανε μια στροφή προς τον Ντάμπο, αλλά οι αμυντικοί του “Ethnikos” το έσπρωξαν σκληρά στη γωνία. Στο 20ο λεπτό ο Φιλιώτης έκανε μια στροφή, ο Μπογκαντίνοφ οδήγησε ασταθώς, η μπάλα έφτασε στον Χάμπο, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα αναπήδησε και βγήκε από τη γωνία.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Φιλιώτης προσπάθησε να χτυπήσει, αλλά δεν ήταν δύσκολο για τον Μπογκαντίνοφ να το μαζέψει. Η πρώτη κλασική ευκαιρία ήρθε στο 35ο λεπτό για τον Απόλλωνα. Ο Gakpe πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Bogadinov το σταμάτησε.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ 41 ‘. Αφού ο Φιλιώτης գի ενέργεια և αντεπιτέθηκε η μπάλα έφτασε στην Πίττα, ο οποίος έκανε το σουτ եց η μπάλα έστειλε το δίχτυ 0-1.

Αμέσως μετά τη διπλή ισοπαλία, στο 56ο λεπτό, ο Απόλλωνας σημείωσε το δεύτερο γκολ, θέτοντας σταθερά θεμέλια για τη νίκη. Ο Ντένικ έκανε μια στροφή, και ο Salay έφτασε στο σκορ 2-0.

Στο 70ο λεπτό, το “Ethnikos” μείωσε το προβάδισμα στο 2-1 με μια υπέροχη κεφαλιά από τον Kostovski μετά από ένα πέρασμα στην πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού. Η μείωση του σκορ από την εθνοτική ομάδα δεν κράτησε πολύ, καθώς το 75, ο Απόλλωνας έδωσε ένα πέναλτι κατά την ανατροπή του Matei από τον Davison. Ο Matey πήρε επίσης τη θανατική ποινή και έφτασε στο 3-1.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 79ο λεπτό, ο Απόλλωνας σημείωσε και πάλι το τέταρτο γκολ στο παιχνίδι εναντίον της Πίττας, με μια πρόβλεψη μετά τη μεταφορά.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα Shootandgoal.

Ας επιστρέψουμε στις νίκες του Απόλλωνα, το οποίο κέρδισε το πλεονέκτημα 4-1 έναντι του Εθνικού. Ο Πίττας σημείωσε δύο γκολ για τα Μπλουζ, και ο Σάλεϊ και ο Ματέιτ σημείωσαν ένα γκολ το καθένα από το σημείο πέναλτι. Ο Κοστόφσκι βρήκε Εθνικά Δίκτυα.

Ο Giorgi Papunashvili γιόρτασε το ντεμπούτο του με το μπλουζάκι “Apollo”. Ο γεωργιανός μέσος, ο οποίος μεταφέρθηκε στην ομάδα τον Ιανουάριο, μπήκε στον αγώνα το 83ο λεπτό. Ο Papunashvili αντικατέστησε την Pitta με τον αριθμό 19.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Φιλιώτης προσπάθησε να χτυπήσει, αλλά ο Μπογκαντίνοφ δυσκολεύτηκε να το πιάσει. Η πρώτη κλασική ευκαιρία ήρθε στο 35ο λεπτό για τον Απόλλωνα. Ο Gakpe πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Bogadinov το σταμάτησε.

Αμέσως μετά τη διπλή ισοπαλία, στο 56ο λεπτό, ο Απόλλωνας σημείωσε το δεύτερο γκολ, θέτοντας σταθερά θεμέλια για τη νίκη. Ο Ντένικ έκανε μια στροφή και ο Salay έφτασε 2-0 από κοντά.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 79ο λεπτό, ο Apollon σημείωσε και πάλι το τέταρτο γκολ στο παιχνίδι εναντίον της Pitta, με μια πρόβλεψη μετά τη μεταφορά.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα έγινε στο 11ο λεπτό με τον Gakpe, ο οποίος έκανε μια στροφή προς τον Ντάμπο, αλλά οι αμυντικοί του “Ethnikos” χτύπησαν δυνατά. Στο 20ο λεπτό ο Φιλιώτης έκανε μια στροφή, ο Μπογκαντίνοφ οδήγησε ασταθώς, η μπάλα έφτασε στον Χάμπο, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα αναπήδησε και βγήκε από τη γωνία.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ 41 ‘. Ως αποτέλεσμα των αντεπιθέσεων ενεργειακού Fil του Φιλιώτη, η μπάλα έφτασε στην Πίττα, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα έστειλε το δίχτυ 0-1.

Στο 70ο λεπτό, το “Ethnikos” μείωσε το προβάδισμα στο 2-1 με μια όμορφη κεφαλιά από τον Κοστόβσκι μετά από ένα πέρασμα στην πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού. Η μείωση του σκορ από τον “Εθνικό” δεν κράτησε πολύ, καθώς το 75, ο Απόλλωνας δέχτηκε πέναλτι κατά την ανατροπή του Ματέι από τον Ντέιβισον. Ο Matey πήρε επίσης τη θανατική ποινή και έφτασε στο 3-1.