Τέσσερις στόχοι share “μοιραστείτε” στην “Αμμόχωστος”

Ο αγώνας μεταξύ «Ερμής» και «ΑΕΛ» έληξε με ισοπαλία – 2-2, για το 22ο παιχνίδι του πρωταθλήματος. Λεμεσός μπλε և κίτρινο με 42 μοίρες, 21 με φτερά.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, οπότε και οι δύο ομάδες είχαν τα καλά διαστήματα. Η πιο μακροχρόνια μπάλα ήταν η AEL, που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Ο Ερμής, από την άλλη πλευρά, απείλησε κάποιο κλείσιμο, αλλά χωρίς να βρει δίχτυα.

Το μόνο γκολ στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε στο 35ο λεπτό από τη Λεμεσό. Ο Torres έκανε το σταυρό από τα δεξιά και ο Μάιος, ο οποίος πήδηξε τον γύρο, έκανε το σκορ 0-1.

Στον αγώνα επιστροφής, ιδιαίτερα στο 54ο λεπτό, ο Ερμής τερμάτισε τον αγώνα. Ο Valport έκανε το πέρασμα στο σπίτι της AEL, και ο Rusias νίκησε τον Vozinias 1-1 με κεφαλιά.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, τα φτερά γύρισαν και χτύπησαν τη δεύτερη μπάλα. Μετά το σταυρό στη δεύτερη πύλη, η Ρωσία ήταν μόνη, κάνοντας το σκορ 2-1.

Στο 69ο λεπτό, η ΑΕΛ είχε δύο παραδοχές και ισοφάρισε. Ο Τόρες έδωσε το δικαίωμα στον Μίνας Αντόνιο, πέτυχε ένα δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή, νικώντας τον Φερρινίδι 2-2.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!