Τελικός “City” – κρύο “United”

Το “City” πήρε το μεγάλο ντέρμπι του Μάντσεστερ στο παιχνίδι εναντίον της “United”, προκρίνοντας έτσι τον τελικό του League Cup.

Μόνο στο δεύτερο λεπτό στην αρχή του γύρου, εάν ο Rasford έλειπε από το παιχνίδι, το δικό του γκολ ακυρώθηκε υπέρ της United, και στο 5ο λεπτό, η City ακύρωσε το οφσάιντ του Gidogan.

Ο αγώνας είχε έναν μεγάλο ρυθμό ին Στο 9ο λεπτό ο Στίβεν έπρεπε να υποβληθεί σε σοβαρή χειρουργική επέμβαση μετά το σουτ του Φερνάντες, και στο 13ο λεπτό η Σίτι χτύπησε το γκολ του Ντε Μπρούιν. Στο 15ο λεπτό, ο Lindelof έσωσε τον De Bruyne, ενώ στο 25ο λεπτό, το επόμενο γκολ του Sonti ακυρώθηκε από το παιχνίδι του Fontaine.

Στο ίδιο λεπτό, ο Ντίαζ έπεσε και συνέλαβε τη βολή του Ράσφορντ, και στο 26ο λεπτό, το κεφάλι του Μέγαρ βγήκε λίγο, όπως το σουτ της Μακ Τόμνεϊ στο 34ο λεπτό.

Στις 45 + 1, ο Maguire σταμάτησε τον Mahrez εγκαίρως.

Το “City” ήρθε ισχυρό στον αγώνα επιστροφής, και στο 50ο λεπτό ο Fontaine έκανε ένα λάθος από τα αριστερά και οι Stones έφτασαν στο 0-1 με ένα κλειστό σουτ. Στην πραγματικότητα, στο 53ο λεπτό βγήκε το φοβερό σουτ του Κανκέλο, μέχρι το 57ο λεπτό ο Χέντερσον να πει όχι στον Στέρλινγκ και το επόμενο λεπτό πέρασε ο Κανκέλο και ο Φοντέιν βρήκε τη μπάλα για λίγο.

Στο 62ο λεπτό, ο Χέντερσον έστρεψε εντυπωσιακά το σουτ του Μαχρέζ, ενώ στο 65ο λεπτό, η κεφαλίδα του Μαγκουάρ πήγε λίγο έξω, και στο ίδιο λεπτό, μετά το σουτ του Φερνάντεζ, ο Στίβεν έσωσε το γκολ.

Τέλος στο 83Σε: Ο Fernandinho έφτασε στο 0-2 με ένα όμορφο σουτ και σφράγισε τη νίκη για τους “πολίτες”

ΜΑΖΙ. Henderson, Lindelof, Maguire, Shaw, Van Bisaka, Pogba, Fred (87 ‘Van de Beck), McTomney (75’ Greenwood), Bruno Fernandez, Martial, Rasford

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΗ. Stefan, Cancello, Stones, Diaz, Fernandinho, inc inchenko, Fontaine, De Bruyne, Guidogan, Mahrez (79 ‘Rodri), Sterling

Πηγή: aek365.org