Τον έκανε να υποφέρει ավ έπεσε σχεδόν ότι … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Τα παιχνίδια Anorthosis և Apollon είναι εντυπωσιακά φέτος. Σε 270 λεπτά, και οι δύο ομάδες σημείωσαν δεκατρία γκολ, πυροβολώντας τις επιθέσεις τους, lines αμυντικές γραμμές σαν τρύπες

Το ντέρμπι του Αντώνη Παπαδόπουλου προκάλεσε απίστευτα συναισθήματα σε εκείνους που το παρακολούθησαν χωρίς άγχος, ενώ δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι δεν είναι κατάλληλο για καρδιακούς ασθενείς.

Ο Apollon κατέστησε σαφές στην Ανόρθωση ότι είχε πάει στο Στάδιο Ir Irio στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος, αφού σκόραρε ένα πρώιμο γκολ και πήρε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι το 25ο λεπτό του αγώνα.

Όταν ο Dignin έβαλε την πλευρά του μπροστά από δύο γκολ στο 60ο λεπτό, πολλοί πίστευαν ότι ο αγώνας τελείωσε, αλλά ο Anorthosis, ο οποίος έπαιξε εβδομήντα λεπτά με έναν άλλο παίκτη λόγω της απόλυσης του Guerrier, ισοφάρισε 2-2 Ապ σχεδόν με τον Apollon. όταν το Blues έφτασε στο 0-2 και κέρδισε 3-2.

Φυσικά, το σημείο της ισοπαλίας, η πορεία του παιχνιδιού, αν μπορεί να ικανοποιήσει κανέναν, είναι ο Απόλλωνας, ο οποίος ήταν τέσσερις βαθμοί μακριά από την κορυφή, σε αντίθεση με την Ανόρθωση, ο οποίος ήταν επτά βαθμούς πίσω, έκοψε περισσότερα. ελπίζει για τον τίτλο.

Ωστόσο, καθώς το παιχνίδι πήρε τη δεύτερη θέση, καθώς το τρίτο ημίχρονο ήταν πλούσιο, ο Απόλλωνας διαμαρτυρήθηκε έντονα για τη διαιτησία του Timothy Christofis ԱՐ VARista George Vor Nicholas.

Στην πραγματικότητα, τα παράπονα των Blues επικεντρώνονται στη σκηνή της κόκκινης κάρτας, όταν ο Gerrier, επιμένοντας στην μπάλα με τον Kaltsas, χτύπησε τον ποδοσφαιριστή “Ανόρθωση” με τον αγκώνα του, ως αποτέλεσμα του οποίου το κεφάλι του σχίστηκε.

Το δεύτερο στάδιο αφορά το πέναλτι της Ανόρθωσης, καθώς ο Απόλλωνας δεν αρνείται ότι είχε ένα χέρι στο Ρόμπερς, αλλά εκφράζει τις επιφυλάξεις του για το αν είναι στην περιοχή ή όχι.

Ο ισχυρός του Απόλλωνα Νίκος Κίρτζης, στις ανακοινώσεις του, άνοιξε πυρ στους διαιτητές, λέγοντας, μεταξύ άλλων, ότι η ανοχή τους είχε τελειώσει, ότι θα ζητούσαν από τους ξένους διαιτητές να φτάσουν για τα υπόλοιπα εννέα παιχνίδια πλέι-οφ.

Όπως δήλωσε ο Νίκος Κιρζής στην κάμερα του Cablenet, «Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου που αντέδρασαν σε έναν μεγάλο αντίπαλο όπως η Ανόρθωση, αλλά ήταν μια άνιση μάχη. Όταν λέω άνιση πάλη, εννοώ ότι όλα τα δυνατά σημεία ήταν εναντίον μας. Δεν ξέρω πού θα πάει αυτό. “

Ωστόσο, τόνισε χαρακτηριστικά ότι. “Θα μιλήσω ειδικά για τον κ. Γιώργο Ορχ Νικολάου, ο οποίος ήταν στο VAR. Άρχισε να εμφανίζεται ξανά όταν ήταν στο VAR. Τόσο ο διαιτητής όσο και ο κ. Νικολάου αποφάσισαν το αποτέλεσμα. “

Σημείωσε επίσης ότι «η υπομονή μας ερμηνεύεται ως αμαρτία, αλλά εδώ θα τελειώσει. Θέλω να καταστήσω σαφές ότι δεν έχουμε καμία σχέση με την ανόρθωση. Αυτό θα είναι το αίτημά μας από ξένους διαιτητές. Λυπάμαι, αλλά οι Κύπριοι διαιτητές δεν μπορούν. Η ανοχή έχει τελειώσει. Θέλουμε ο κόσμος να είναι δίπλα μας. Δεν μπορεί πλέον να ασχοληθεί με Κύπριους διαιτητές. “Από αύριο θα απαιτήσουμε ξένους διαιτητές.”

Ωστόσο, μέσω της Ανόρθωσης, μέσω του εκπροσώπου Δημήτρη Χριστοφόρου, πιστεύουν ότι η VAR έκανε το σωστό στα αμφισβητούμενα στάδια, ενώ αν συμφωνούν με τον Απόλλωνα για την άφιξη ξένων διαιτητών, την άποψη της κυανό-λευκής διοίκησης για υποστήριξη των Κυπρίων διαιτητών. :

Απομένει να δούμε πώς οι άλλες ομάδες θα ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του Απόλλωνα και της ομοσπονδίας.