Το αλήθεια είναι σωστό. Μόνο στην κορυφή του πρωθυπουργού … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Αυτό είναι γεγονός. Στο παιχνίδι που αναβλήθηκε από το 1ο παιχνίδι, το “Manchester United” 1: Κέρδισε 0-0 πλεονέκτημα στην έδρα της Μπέρνλι, τώρα μόνη της στην πρώτη θέση στην κατάταξη, +3 από τη Λίβερπουλ, με τις δύο ομάδες να ακολουθούν τον Άνφιλντ. Κυριακή (17/1, 18:30).

Αυτό συμβαίνει από τον Ιανουάριο του 2013, όταν ο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Sir Alex Ferguson κέρδισε τον τίτλο.

Ο ήρωας του “Red Devils” ήταν ο Paul Pogba, ο οποίος στο 71ο λεπτό με το δικό του βόλεϊ νίκησε τον Πάπα σε κίνηση, σηματοδοτώντας τη νίκη της ομάδας του.

Το γκολ θα μπορούσε να είχε σημειωθεί στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το πρώτο ημίχρονο ήταν επίσης πολύ συναρπαστικό, καθώς η United είχε σχεδόν εφιάλτη. Ειδικότερα, στο 27ο λεπτό, ο Cavani έπεσε έξω από την περιοχή, σε ένα στάδιο που ο αμυντικός Μπράντλι Μπράντι έπρεπε να τιμωρηθεί με κόκκινη κάρτα.

Ωστόσο, το στάδιο αναθεωρήθηκε στο VAR և, στο τέλος, ο Shaw έκανε λάθος στην αρχή του σταδίου, και οι Άγγλοι είδαν τελικά μια κίτρινη κάρτα, αν και θεωρήθηκε ακόμη και κόκκινη κάρτα. Όλη αυτή η διαδικασία χρειάστηκε τέσσερα λεπτά

Η Γιουνάιτεντ βρήκε το γκολ στο 36ο λεπτό με ένα σουτ του Μαγκουάρ, αλλά ο Άγγλος αμυντικός δεν σημείωσε ποτέ γιατί, σύμφωνα με τον Φρεντ, έκανε λάθος στον Πέτερ.

Τελικά, μετά από πολλή πίεση, η ομάδα του Σόλσκι βρήκε τον στόχο που έψαχνε μέσω του Ράσφορντ, διασχίζοντας τον Γάλλο που χτύπησε από το λάκτισμα, νικώντας τον Πάπα.

Γούλβς-Έβερτον 1-2

Για το 18ο παιχνίδι, η “Έβερτον” κέρδισε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του “Wolves”, κερδίζοντας ένα πλεονέκτημα 2. Με σκορ 1, παραμένοντας στην πρώτη τετράδα, μόνο στη θέση -4, από την “Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ”.

Ο Ivobi άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό και ο Ruben Neves βρήκε αμέσως την απάντηση, εξισώνοντας το σκορ 1-1 στο 14ο λεπτό.

Η νίκη της ομάδας του Carlo Ancelotti κέρδισε ο Michael Keane το 77, νικώντας όλους στον αέρα μετά από ένα σταυρό του Andre Gomez στα αριστερά.

Πηγή: sport-fm.gr