Το απίστευτο Leeds έβαλε φρένο στον Leicester

Μια καταπληκτική παράσταση από το Leeds, που προβλήθηκε από την έδρα του Leicester, κόπηκε σε μια αήττητη σειρά επτά αγώνων.

Ο Λιντς έκλεισε το σπίτι του. Η ομάδα του Marcelo Bielsa νίκησε τον Λέστερ με 3-1, μπλοκάροντας την αήττητη σειρά 7 αγώνων. Ταυτόχρονα, έκοψε το δεύτερο επίπεδο για να κάνει τη διαφορά από την πρώτη πόλη δύο βαθμούς.

Ο Μπαρνς άνοιξε το σκορ για τον Λέστερ στο 13ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσαν να χαρούν, καθώς δύο λεπτά αργότερα, στο 15ο λεπτό, ο Ντάλας ισοπαλία 1-1, κάνοντας το σκορ 1-1. Το πρώτο ημίχρονο διαπίστωσε ότι οι δύο ομάδες ήταν δεμένες στο δεύτερο μισό του φεστιβάλ.

Ο Λέστερ άσκησε μεγάλη πίεση στην επανάληψη, αλλά η άμυνα την πρόδωσε. Στο 70ο λεπτό, ο Μπάμφορντ έκανε 2-1 για τον Λιντς, ενώ στο 84ο λεπτό, ο Χάρισον έβαλε το μπάρμπεκιου στο κέικ.

Λεπτομέρειες: Το πρόγραμμα της 21ης ​​συνάντησης.