Το αστέρι του Super Eagles αφιερώνει τη νίκη στους οπαδούς του συλλόγου | Fcnaija

Ο αμυντικός του Super Eagles, Abdullahi Shehu, αφιέρωσε τη νίκη της Ομόνοιας Λευκωσίας με 3-0 εναντίον της ΑΕΚ Λάρνακας στους οπαδούς του συλλόγου.

Ο Νιγηριανός διεθνής προσχώρησε στην ομάδα της Πρώτης Κατηγορίας στην Κύπρο τον περασμένο Σεπτέμβριο και έμεινε καλά στο κλαμπ Ήταν για 90 λεπτά εναντίον της Λάρνακας και πήρε το πρώτο ημίχρονο κίτρινη κάρτα.

«Πρώτο παιχνίδι της χρονιάς, μεγάλη νίκη στην ΑΕΚ Λάρνακας. +3 βαθμοί και ένα καθαρό φύλλο. Η απόδοση της ομάδας ήταν εξαιρετική. Η απόδοση της ομάδας ήταν εξαιρετική. Αυτό είναι για τους θαυμαστές μας!IMG 20200310 192341 768x768 1

Ο Φώτης Παπούλης σημείωσε νωρίς το πέναλτι για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Έρνεστ Άσαντ έφτασε στο 2-0 προτού ολοκληρώσει το άγκισμά του για να γίνει 3-0 λίγο πριν από το ημίχρονο.

Η νίκη παίρνει την Ομόνοια Λευκωσίας στην τρίτη θέση στο log με 32 πόντους, ενώ η ΑΕΚ Λάρνακας βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 29 πόντους.