Το αστέρι του Super Eagles εμπνέει τη λέσχη στο Κυπριακό Λιγκ νίκη 2-0 –

Ο υπερασπιστής του Super Eagles, Shehu Abdullahi, ενέπνευσε την Ομόνοια Λευκωσίας σε νίκη 2-0 εναντίον της Ανόρθωσης σε ισοπαλία κυπριακού πρωταθλήματος το Σάββατο

Ο Νιγηριανός, ο οποίος ήταν καθοριστικός για τη νίκη της Ομόνοιας Λευκωσίας, πρωταγωνίστησε για ολόκληρα 90 λεπτά του παιχνιδιού.

Τα γκολ των Thiago Santos και Marko Scepovic και στα δύο ημίχρονα το σφράγισαν για τους επισκέπτες.

Με τη νίκη το Σάββατο, η Ομόνοια Λευκωσίας έχει ανοίξει πέντε πόντους στην κορυφή.

Η Ομόνοια Λευκωσίας, επίσης γνωστή ως The Greens, συγκέντρωσε συνολικά 72 πόντους από 33 αγώνες πρωταθλήματος.

Ο Αμπντουλάι και οι συμπαίκτες του έχουν θέσει τον εαυτό τους στον τίτλο του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο πρώην πτέρυγας της Προύσας στην Τουρκία και οι συμπαίκτες του πυροβολούν τον 21ο τίτλο πρωταθλήματος.

Η Ομόνοια είναι το πιο δημοφιλές και ένα από τα πιο επιτυχημένα ποδοσφαιρικά σωματεία στην Κύπρο, έχοντας κερδίσει 20 εθνικά πρωταθλήματα, 14 κύπελλα και 16 σούπερ κύπελλα.

Φιλοξενούν τους υποψηφίους τίτλου AEL Limassol στο επόμενο παιχνίδι της σειράς.