Το επόμενο γκολ του Verde – νίκη θρίλερ Ρομά. (ΒΙΝΤΕΟ)

Η νίκη του Μπαλάσα για τη “Ρομά”, η οποία νίκησε το “Σπέτσια” 4-3 στο θρίλερ, επέστρεψε τρεις βαθμούς μετά από δύο παιχνίδια. Το “Ial ialoros” εκδίκησε τη Spezia, η οποία τους απέκλεισε από το κύπελλο, σταθεροποιήθηκε στο κουαρτέτο. Ένα γκολ του Verde, το οποίο πήγε στην ομάδα του για να σκοράρει ισοσταθμιστή.

Στο πρώτο λεπτό, η Spinazola έκανε μια ωραία ενέργεια και χτύπησε από απόσταση, αλλά η Proventel έσωσε, και στο 17ο λεπτό, η Pellegrini γύρισε από τα αριστερά και η Mayoral από κοντά, 1-0.

Ωστόσο, στο 24ο λεπτό, ο Smalling έκανε ένα τραγικό λάθος, ο Farias κατέβηκε προς τα δεξιά, έκανε μια στροφή, ο Lopet απομακρύνθηκε ασταθής και ο Piccoli στο κενό δίχτυ, 1-1.

Στο 26ο λεπτό, ο πυροβολισμός της Pellegrini πήγε λίγο πλάγια, και στο 34ο λεπτό, ο Mayoral απέφυγε τον Sambo և, ο πυροβολισμός έγινε ευρύς και στο 45ο λεπτό, ο Proventel είπε όχι στο νέο σουτ της Pellegrini

Ο “Ial ialoros” ήρθε δυνατός στην επανάληψη ին Στο 52ο λεπτό, ο Mayoral απέφυγε τον αντίπαλο καλά στο ύψος του κύκλου, πήρε το σκορ 2-1, και στο 55ο λεπτό, ο Spinazola γύρισε από αριστερά και Carsdorp – επί τόπου. Στη δεύτερη θέση, το σκορ αυξήθηκε στο 3-1.

Η Σπέτσια δεν παραιτήθηκε ին Στο 59ο λεπτό ο Φαριάς άφησε τον Smalling και σκόραρε από το πέναλτι 3-2. Στο 68ο λεπτό, ο Peret έκανε μια στροφή στον Mayoral, ο οποίος έχασε από κοντά, και στο 73ο λεπτό, μετά από ένα κόρνερ, ο Farias πήρε το σουτ, αλλά η μπάλα βγήκε λίγο.

Στο 76ο λεπτό, το σουτ του Βέρετο έβγαλε τον τερματοφύλακα του Προβεντέλ, ενώ στο 78ο λεπτό, μετά τη θέση της Πελεγκρίνης, ο τερματοφύλακας της Σπέτσια έσωσε το γκολ και στον αγώνα επιστροφής, ο Περέτ έχασε από την πλάγια θέση.

Ο Daniele Verde μπήκε στον αγώνα στο 80ο λεπτό, και στο 90ο λεπτό ο Smalling έκανε ένα τραγικό λάθος, και ο πρώην άσος της ΑΕΚ έκλεψε και έφτασε στο 3-3 από κοντά.

Και μετά το σταυρό από τα αριστερά της Σπινάτσολα στο 90 + 2, ο Πέρεζ κατέβηκε στο δεύτερο τερματοφύλακα, εξισώνοντας τον Πελεγκρίνι, ο οποίος το έκανε 4-3 με ένα ισχυρό σουτ από κοντά.

ΡΩΜΑ:Pau Lopete, Smalling, Spinnazola, Carsdorp (81 ‘Perez), Kumbula, Ibaniet, Vereto, Pellegrini, Villar (67’ Cristante), Mayoral, Perez (89 ‘Diavara)

ΣΠΕΤ ΣΙΑ:Proventel, Tertsi, Markitsa, Del Orco (58 ‘Baztony), Sambo (80’ Ehrlich), Estes, Majore (58 ‘Acambora), Agume, Farias, ias iasi (80’ Verde), Piccoli (33 ‘Galabo)