Το “Λέστερ” βρίσκεται στο “Goodison Park”

ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ LEAGUE-20ότι: MR ET UYT

ΕΒΕΡΟΤΟΝ-ΛΕΣΤΕΡ: 1-1

Στάδιο: Πάρκο Goodison

Ο Λέστερ, που είχε ισοπαλία 1-1 με την Έβερτον στο Goodison Park, συνεχίζει τον τίτλο. Οι “καραμέλες” που έχουν λιγότερους αγώνες και μπορούν να φτάσουν σε ένα κουαρτέτο δεν χάθηκαν.

Ο Πίκφορντ είπε όχι στο σουτ του Μπαρνς στο τρίτο λεπτό, και η φτέρνα του Αγιότ βγήκε λίγο στο όγδοο λεπτό, όπως το σουτ του Μάντισον στο 14ο λεπτό. Στο 16ο λεπτό, ο “Έβερτον” απείλησε με ένα χτύπημα στο κεφάλι από τον Ρίτσαρντσον, το οποίο βγήκε λίγο, και στο επόμενο λεπτό, ο Σμίχελ είπε όχι στο χτύπημα στον “Χάμς”, στο δεύτερο χτύπημα, ο Ντάις χτύπησε άσχημα.

Ο Έντιθ έσωσε τον Ρίτσαρντσον στο 26ο λεπτό, αλλά στο 30ο λεπτό ο Χέιμς έκανε το σκορ 1-0 με ένα απίστευτο ψεύτικο σουτ.

Στο 47ο λεπτό η βολή του Μάντισον αντεπιτέθηκε, βγήκε αμέσως, και στο 67ο λεπτό ο Tillemans έκανε ένα μακρύ σουτ, ο Πίκφορντ έχασε την μπάλα, φτάνοντας έτσι στο 1-1. Στο 75ο και 76ο λεπτό, ο Πίκφορντ είπε όχι στο σουτ του Πέρεζ և Μάντισον, και στο 81ο λεπτό, το σουτ του Χέμεμς παραμορφώθηκε ελαφρώς.

89Σε: Ο Dean έκανε ένα πέρασμα από τα αριστερά, και ο Calvert Lewin σημείωσε κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφτασε ευρέως.

ΕΒΕΡΤΟΝ. Pickford, Dean, Keane, Mina, Godfrey, Holgate (80 ‘Ivobi), Gomez, Hames Rodr գ guez (85’ Sigurdsson), Davis, Calvert Lewin (89 ‘Coleman), Richardson

ΛΕΣΤΕΡ. Schmeichel, Evans (77 ‘Soundsu), Castain, Just Astin, Fofana, Albrighton (70’ Uder), Tillemans, Eddie (42 ‘Medi), Madison, Barnes, Agiotte Peret