Το μέγιστο του πείσμα του Fener – Yeni Şafak

Φιλοξενώντας την Denizlispor στην 32η εβδομάδα του Super League, η Fenerbahçe κέρδισε στον δικό της τομέα μετά από 4 εβδομάδες 1-0. Η κίτρινη-σκούρα μπλε ομάδα, που πήρε 3 πόντους με το μοναδικό γκολ της Samatta, μείωσε τη διαφορά πόντων μεταξύ του επιπλέον αγώνα και του ηγέτη Beşiktaş σε 2 και έγινε εταίρος στον αγώνα για τη σύνοδο κορυφής ξανά. Στο 4ο λεπτό, ο Caner χρησιμοποίησε τη γωνία από τα αριστερά στην περιοχή του πέναλτι και η μπάλα βγήκε πάνω από το κάστρο με το λάκτισμα του Ozan.

Η Youssoufa Moukoko κλείνει τη σεζόν στη Μπορούσια Ντόρτμουντ

ΑΘΛΗΜΑ

• Ο Sacko, ο οποίος κρέμασε πολύ πίσω από την άμυνα στο πέρασμα του Sagal στο μεσαίο κέντρο του 18, ήθελε να πυροβολήσει στη δεξιά πλευρά της περιοχής του πέναλτι και ο Szalai παρενέβη την τελευταία στιγμή και έστειλε την μπάλα σε μια γωνία. Ο Sagal, ο οποίος πήρε τη μπάλα στο ελεύθερο λάκτισμα που χρησιμοποιήθηκε περνώντας το πέρασμα στα 37, κτύπησε τον τερματοφύλακα μακριά από την περιοχή του πέναλτι. Μπαίνοντας στην περιοχή του πέναλτι στα δεξιά στο 50, η μπάλα γύρισε μέσα από τον Pelkas, αναπήδησε από την άμυνα και επέστρεψε από τον πόλο. Στο λάκτισμα του Ozan έξω από την περιοχή του πέναλτι, η μπάλα έμεινε στο Cenk, ο τερματοφύλακας. Στο 55, η αριστερή διαγώνια Sagal χτύπησε το γκολ από την περιοχή του πέναλτι, η μπάλα πήγε αυτόματα από το πλάι.
Ο Aytaç Kara, ο οποίος κατέστρεψε τον Beşiktaş, αποκλείστηκε από την ομάδα

ΑΘΛΗΜΑ

Στο 64ο λεπτό, ο Caner χρησιμοποίησε τη δεξιά γωνία και η μπάλα που έβγαλε τον πόλο στο σουτ της Samatta έφτασε στο δίχτυ: 1-0. Ενώ ο Ozan, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι με τη μπάλα στο 74, βγήκε από τον αντίπαλό του και τον γύρισε στη μέση, ο τερματοφύλακας Cenk παρενέβη και απέτρεψε τον κίνδυνο. Στο 84ο λεπτό, στη γωνία που χρησιμοποίησε ο Caner από τα δεξιά, το λάκτισμα του İrfan Can έφτασε στο δίχτυ. Ωστόσο, μετά τον έλεγχο VAR, ο στόχος κηρύχθηκε άκυρος λόγω οφσάιντ.