Το μαξιλάρι αφαίρεσε το φύλλο από το προηγούμενο.

Πέρασε τρία επιτυχημένα χρόνια στη Νάπολη, αλλά ο Γκόραν Παντ δεν του έδωσε ένα. Τα Σκόπια σημείωσαν δύο γκολ άνθρακα και κέρδισαν 2-1 επί της Γένοβας. Ο Grifone κέρδισε για τρίτη συνεχόμενη φορά, κλειδώνοντας τους ταυτόχρονα με τη Napoli που έχασε μια κρίσιμη θέση στο κουαρτέτο.

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android για Android և ΕΔΩ για iOS

Στο 11ο λεπτό, ο Μάξιμοβιτς έκανε ένα τραγικό λάθος, «ο Μπαντέλι έκλεψε τον άξονα», πέρασε κάθετα στον Παντ, ο οποίος έβαλε 1-0 κοντά στην Οσπίνα.

Στο 24ο λεπτό, μετά από ένα πέρασμα από τον Ρούι από τα αριστερά, η Πετανία χτύπησε το κεφάλι του, αλλά η μπάλα σταμάτησε στον τερματοφύλακα και στο 26ο λεπτό, η επίσκεψη του Ζα μαγικά βγήκε για τον Παντ, ο οποίος έκανε το σκορ 2-0 με νέο σημείο επαφής.

Στο 43ο λεπτό, το σουτ του Ρούι βγήκε λίγο, και στο 45ο λεπτό, ο Περίν έσωσε μετά τη θέση του Κι Ιέλινσκι.

Στο 58ο λεπτό, ο πυροβολισμός του Politano πήγε λίγο πλάγια, και στο 68ο λεπτό, ο Μανώλας συγκρούστηκε με το “Pad”, και οι δύο τραυματίστηκαν. Στο 71ο λεπτό, ο Perrin δυσκόλευε τον Deme να περάσει το σταυρό και στο 78ο λεπτό, η “Napoli” είχε ένα ακόμη γκολ με τον Insigne.

Στο 79ο λεπτό, η Πορτάνοβα έκανε ένα τραγικό λάθος, ανοίγοντας το δρόμο για τον Πολίτανο, ο οποίος μείωσε το προβάδισμα στο 2-1 με ένα σουτ από το εσωτερικό της περιοχής, και το 90 + 3, ο Losano έκανε ένα όμορφο σουτ στον Έλμα, ο οποίος έχασε ένα ποινή.

ΕΝΕΝΟΑ. Perrin, Criscito, Yapakosta, ib Ibora, Goldanitsa, Strautman (68 ‘Behrami), Bandelli, Radovanovich, του άσος (88’ Rovela), Pad 68 (68 ‘Skamaka), Destro (79’)

ΝΑΠΟΛΗ Ospina, Manolas (68 ‘Rahmani), Dolorenzo, Rui, Maximovich, Deme (78’ Bakaiko), El Ielinski (54 ‘Insigne), Elmas, Politano, Petania (54’ Osimeno), Lo

Πηγή: aek365.org