Το Μιλάνο συναντήθηκε και πέρασε από την Μπολόνια

Το “Μιλάνο” άφησε πίσω τη σειρά “Atalanta”, 2: Έφυγε από την έδρα της Μπολόνια με σκορ 1 και συνέχισε να είναι δυνατός στην κορυφή του Πρωταθλήματος.

Στο 12ο λεπτό, ο Σκορούπσκι և έσωσε την Μπολόνια μετά από ένα λάθος από τον Χερνάντεζ, μέχρι το 23ο λεπτό, ο Σκορούπσκι νίκησε τον Ιμπραήμοβιτς δύο φορές, και στη συνέχεια είπε «όχι» στο σουτ της Ρομανιόλι.

Αλλά στο 24ο λεπτό, ο Λεόν πήρε ένα πέναλτι από τον Ντιξ, ο Ιμπραήμοβιτς έχασε από τον Σκορούπσκι, αλλά ο Ρέμπικ έκανε το σκορ 0-1. Στο 39ο λεπτό, ο Sansone βρήκε την περιοχή և έκανε το σουτ, αλλά ο Donaruma είπε όχι: στο 41ο λεπτό, ο Hernandez πέρασε προς τα αριστερά και ο Imbra πήρε την κεφαλίδα και η Calabria χτύπησε ξανά, αναγκάζοντας τον Skorupski να κάνει μια μεγάλη κίνηση. Το πρόσωπο ενάντια στον Dominguez εμφανίστηκε με τον Donaroma, αλλά δεν μπορούσε να τον νικήσει

Το “Rossoneri” κέρδισε ένα άλλο πέναλτι στο 54ο λεπτό στα χέρια του Sumaoro, αυτή τη φορά ο Casey ανέλαβε την παράσταση, κάνοντας το σκορ 0-2. Στην πραγματικότητα, στο 61ο λεπτό, μετά από μια νέα στροφή από τον Hernandez από τα αριστερά, η Καλαβρία πήρε τη θέση από κοντά, αλλά ο Skorupski δεν τον απάντησε, և στο 81ο λεπτό, ο Pauli ενώθηκε με τον Olsen από τα δεξιά, καθιστώντας το 1 -2 με κοντινό μέρος.

ΜΠΟΛΩΝΙΑ. Skorupski, Tomiasu, Sumaoro, Dix (79 ‘Palacio), Danilo, Scuten (79’ Poli), Dominguez (67 ‘Swanberg), Soriano, Orzolini (67’ Olsen), Barrow, Sancone (67 ‘B)

ΜΙΛΑΝΟ Donaruma, Calabria, Tomori, Romanioli, Hernandez, Casey, Tonali (62 ‘Benasser), Selemekers, Leao (73’ Mandzukic), Rebic (62 ‘Krunich), Ibrahimovic

Πηγή: aek365.org