Το μόνο ερώτημα είναι η νίκη της Λειψίας

Η Λειψία καλωσορίζει “Το κόκκινο: Ταύρος Αρένα:Berlin Union για το 17ο του παιχνίδι Μπουντεσλίγκα:,

1642: RB Leipzig – Union Berlin 21:30 («Red Bull Arena»)

Λειψία. Το δεύτερο παιχνίδι στη σειρά που η Λειψία απέχει πολύ από τη νίκη. Αυτή τη φορά τελείωσε με ισοπαλία, 2-2 στο παιχνίδι με το “Wolfsburg”, δίνοντας στην “Βαυαρία” την ευκαιρία να βρεθεί στο +4. Οι “λύκοι” ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με το γκολ του Μούκιελ μόνο στο 5ο λεπτό, αλλά οι “λύκοι” σημείωσαν δύο γκολ σε 22 և և 35 խաղը πριν από το ημίχρονο. Στον αγώνα επιστροφής և, συγκεκριμένα, στο 54ο λεπτό, η Λειψία ισοφάρισε το σκορ με το κλείσιμο του έργου του Ορμπάν, και λίγο αργότερα το Βόλφσμπουργκ πλησίασε το τρίτο γκολ, αλλά ο τερματοφύλακας έγινε σύμμαχος των φιλοξενούμενων. Έτσι, το τελευταίο σφύριγμα διαπίστωσε ότι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν έναν βαθμό. Χωρίς να θέλει να δώσει στη Μπάγερν άλλη ευκαιρία να δραπετεύσει, η Λειψία σήμερα καλείται να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Ειδήσεις αγώνων: “Η Λειψία αντιμετωπίζει την Ένωση με τα ίδια προβλήματα.” Οι τραυματισμοί αφήνουν τους Somboslay (μέσος), Conate (στάση), Henrikhs (δεξί-πίσω) և Limer (αμυντικός μέσος).

Πιθανή σύνθεση. Goulasi, Orban, Upamekano, Halstenberg, Mukielle, Campbell, am ambitzer, Angelino, Haidara, Danny Olmo, Forsberg.

Ένωση Βερολίνου. Με το γκολ του Toichert στο 88ο λεπτό, η Ένωση του Βερολίνου νίκησε την Bayer Leverkusen, αποδεικνύοντας ότι η φετινή εκπληκτική πορεία δεν είναι απλώς μια σύμπτωση. Με αυτήν τη νίκη, η ομάδα του Βερολίνου έφτασε τους επτά points 28 πόντους και δικαίως βρίσκεται στην πρώτη θέση (5η) της Μπουντεσλίγκα, παραμένοντας αήττητη για έξι συνεχόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Ειδήσεις αγώνων: Τραυματισμοί εμφανίστηκαν στο κέντρο της Ένωσης. Ο Cruz (μέσος), ο Pogianpalo (εμπρός) և Ο Uzza (εμπρός) και ο Becker (μέσος) έχουν τραυματισμούς. Πέρα από αυτό, η εμπλοκή του Heibner (φελλός) είναι εξαιρετικά αμφισβητήσιμη. Υπάρχουν καλά νέα σε όλα αυτά τα ζητήματα καθώς ο Gedner (μέσος) επιστρέφει αφού έχασε έξι παιχνίδια.

Πιθανή σύνθεση. Lut, Friedrich, Knoche, Sloterbek, Trimel, Premel, Lenz, Andrich, Ingvarsen, Toichert, Avonig.

Ιστορικό: Πέρυσι ήταν μια μοναδική συνάντηση μεταξύ τους, όταν η Λειψία κέρδισε 3-1 πλεονέκτημα έναντι της Ένωσης του Βερολίνου.

18.01.20 Μπουντεσλίγκα: Λειψία Ένωση Βερολίνου 3: 1:

* Τα επόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα έφεραν τους οικοδεσπότες πάνω από -4 Επομένως, εύχομαι το “Λειψία” να μην χάσει την επαφή του με τη “Βαυαρία”, θα τεθεί σε ισχύ για να πετύχει ένα γρήγορο γκολ για να διευκολύνει το έργο του. (1/1: HT:/Ft: Απόδοση 2,30 υψηλότερη Meridianbet:)

ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΩΡΟ:Κάθε Δευτέρα, απολαμβάνετε επιπλέον 20% μπόνους στην κατάθεσή σας.